Maigret a dlouhé bidlo

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-2000-0

Knižní klub (2007) 978-80-242-2000-0 285
Odeon (1973)

Komisař Maigret patří k nejznámějším románovým detektivům a jeho příběhy přinesly francouzskému spisovateli Georgesovi Simenonovi celosvětový ohlas. V novele Maigret a Dlouhé Bidlo se pařížský policista na základě svědectví bývalé prostitutky pouští do poněkud neobvyklého vyšetřování: než dopadne pachatele vraždy, musí nejprve zjistit, zda k nějakému zločinu vůbec došlo. V příběhu Inspektor Kostra opouští Maigret známou půdu Paříže a odjíždí na venkov. Kolem zdánlivě náhodné smrti místního mladíka se totiž rozvířil kolotoč pomluv a v sázce je pověst bohatého statkáře. Maigret se však nesetká s právě vřelým přijetím, a jeho práci navíc maří podivínský a nikým nemilovaný bývalý kolega. Jen díky buldočí vytrvalosti se komisaři podaří prohlédnout lži a intriky a odhalit celou pravdu. (Založil/a: skjaninka)

Georges Simenon Georges Simenon
*13.02.1903 - †04.09.1989

LadysR2
  13. 10. 2016, 7:45
Maigret opět nezklamal.
Sice je to teprve třetí kniha s komisařem, kterou jsem četl, ale určitě ne poslední. Postavy jsou perfektně vykresleny a ta atmosféra!
Pro mě to bylo opět potěšení se přenést do Francie a vyloženě cítit každý kámen, každý dům, ulici, záchvěv větru a kochat se tím, jaké zas Simenon přivedl k životu postavy (kromě mrtvých, samozřejmě).
E.T.12
  12. 6. 2015, 16:45
Maigret patří mezi mé nejoblíbenější postavy z kriminálního žánru. A to nejen v knižní podobě, ale i na filmovém plátně. U této povídky jsem se více bavila, něž bála. Doporučuji :-)