Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Záhada dinosaurů

90%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Záhada dinosaurů Originální název: Záhada dinosaurů
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1993
ISBN: ISBN 80-205-0374-9
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993) ISBN 80-205-0374-9 288

Byli dinosauři teplokrevní? Dovedli dinosauři létat? Proč vyhynuli? Existoval dino sapiens? Mohli někde dinosauři přežít dodnes? Lze dinosaury vzkřísit klonováním? To jsou jen některé ze záhad, které se autor knihy snaží objasnit.
Po 140 milionů let ovládali dinosauři bezkonkurečním způsobem naši planetu. Dnes si ji podmanili znovu. Celý svět netpělivě čeká na nové poznatky o nich. Jejich historie se stala jednou z nejnapínavějších detektivek, kterou kdy příroda sepsala a kterou jsme ještě zdaleka nedočetli do konce. Zdá se naopak, že jsme se dostali k místu dějového zlomu, kdy se podezření náhle obrací jiným směrem a slibuje zcela nečekané rozuzlení. (Založil/a: aage)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

aage
  28. 10. 2012, 13:05
Záhada dinosaurů patří k tomu nejlepšímu, co se u nás dá o dinosaurech sehnat na papíře. Téma je pojato pěkně ze široka, kromě vývoje a taxonomie dinosaurů jako takových se tak seznámíme i s historií jejich vnímání a poznávání od prvních nálezů až po současný popkulturní fenomén. Kniha přitom podává na svou dobu překvapivě aktuální a progresivní informace.
Mareš v sobě nicméně nezapře českého Dänikena a je znát, že nad snahou o úplnost a přesnost u něj vítězí láska k prehistorickým tvorům a snaha zaujmout. Výklad tak nabývá podobu vyprávění, mnohdy značně subjektivizovaného (soupeření Copeho s Marshem je tak líčeno bezmála jako bitva dobra a zla:)), mnohé údaje jsou nadsazovány (Mareš jako by chtěl mít své milované dinosaury co možná největší) a značná pozornost je věnována i tématům kryptozoologickým až vědecko-fantastickým (dočkáme se tak i srovnávání modelu hypotetického dino sapiens s kresbami mimozemšťanů). Nějak si nevzpomínám, že by mi něco z toho jako malému capartovi vadilo, právě naopak :o)
Dinosaurtom2015
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 4. 2016, 13:30
Souhlas s předchozím....dnes už je sice mnoho informací neaktuálních, ale text je velmi čtivý a dobře napsaný. Zaujme také šířka, s jakou již na počátku 90. let Mareš téma pojal.