Jak neztratit lásku

Originální název: Boy Meets Girl

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-237-4

BB art (2012) 978-80-7461-237-4 352

Seznamte se s Kate Mackenzieovou - pracovnicí personálního oddělení New York Journal s hlavou plnou ideálů, která nerada posílá výpovědi zaměstnancům a je světovou přebornicí v chatování. Seznamte se s Mitchem Hertzogem - firemním právníkem s úsměvem od ucha k uchu, obhájcem padlých a zničených duší. Nedá se mu odolat. Seznamte se s Idou Lopezovou - mistryní ve výrobě koláčků, majitelkou vozíku s dezerty a bohyní všech pochoutek, nad kterými se sbíhají sliny. Společně musí bojovat s tyrany a despoty a vypátrat pravdu, zajistit spravedlnost a dokonalou dvojitou náplň pro to, co se celou knihu peče. (Založil/a: al-ma)

teite
  29. 7. 2015, 9:02
Četla jsem v rychlém sledu za sebou Jak začíná láska a Jak neztratit lásku, takže tahle druhá kniha už mi připadala jako omílání téhož. Zasazena do stejného prostředí, ale na předchozí nijak nenavazuje. Cabotová píše tak lehkou rukou, že je její knihy radost číst, ale tady se mi obsah zdál přece jenom dost plytký a šablonovitý i na oddechovku.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 10:32
První knížka, kterou jsem od této autorky četla, byla Mezi láskou a smrtí. Ovšem tato kniha překonala moje očekávání. Naprosto mě uchvátilo, jak dokázala propojit realitu života s trochou nadsázky a lehkým humor, který se změní v komedii.

Hlavní hrdinka se jmenuje Kate, a právě se rozešla se sebestředným přítelem. V práci dostává zabrat od své nadřízené, zrovna nemá kde bydlet a jako by toho nebylo málo, musela propustit jednu moc hodnou paní.

Zvrat nastane v momentě, kde propuštěná paní podá žalobu, a Kateina nadřízená musí zakrýt svou chybu, když donutila Kate propustit tu paní bez řádného upozornění předem. Kate se tedy potýká s několika problémy naráz: nemá práci, nemá přítele a nemá byt.

Do toho všeho jsou přimotaná legrační momentky, kdy právník Mitchell pokouší celou situaci napravit. Kate dostala padáku kvůli němu, protože tlačil na její šéfovou. Chtěl, aby přiznala, že pochybila v případě propuštění paní Lopézové.

A jak to tak bývá, Mitchell se zamiluje do Kate, která je tak přirozená a ráda pomáhá lidem, stejně jako on.

Rozhodně to stojí za přečtení, protože tolik jsem se nenasmála, už hodně dlouho.
1307_A_0507
  29. 9. 2013, 20:52
Mě taky nadchla, přečetla jsem jí během několika hodin a někdy jsem se až kroutila smíchy. Oddechovka jak má být :) Jediný, co mi kapku vadilo, bylo, že hrdinou je Mitchel (jako v princezniných denících), hrdinka chce spasit svět a miluje čínský jídlo (jako Mia) a je to opět blondýnka...No, ale příběh je příběh a tenhle byl skvěle napsanej.
marieke
  3. 2. 2013, 12:21
Oddechovka, ale až moc oddechová. Zajímavé pojetí textu (maily, chat, vzkazy na záznamníku, poznámky...), ale trochu nepřehledné. Místy jsem se zasmála, ale na moje srdeční Princezniny deníky (sice už jsem na ně "stará", ale to je mi úúúplně jedno :-) od téže autorky to nemá.
2,5/5
Marťaa
  15. 5. 2013, 23:52
Tak tahle kniha mě nadchla, byla to fakt oddechovka :-)) forma těch emailů, chatů a vzkazů se fakt dobře četla.