Kouzlo sebeuskutečnění

Kouzlo sebeuskutečnění

Podtitul: Harry Potter v nás

Originální název: Der Zauber der Verwandlung. Harry Potter oder das Abenteuer der Ichwerdung

Portál - 2012
ISBN: 978-80-262-0164-9

Portál (2012) 978-80-262-0164-9 192

Miliony dětí, mládeže i dospělých jsou po celém světě fascinovány dobrodružstvími Harryho Pottera ve světě mudlů a čarodějů. Propadají tito všichni svodům okultismu či satanismu, jak se ozývalo z řad fundamentalistických kritiků?

Pro Mathiase Junga je dílo britské autorky Rowlingové naopak mistrovským literárním dílem lidské mravnosti. Autor v knize předkládá ucelený hlubinně psychologický výklad potterovské série. Obrací se především na přemýšlivé čtenáře Harryho Pottera, pro které může být jeho kniha četbou, ze které se dozvědí více o potterovském mýtu i o sobě samých, o cestě vlastního sebeuskutečnění. Své úvahy Mathias Jung prokládá paralelami z mytologie, duchovních tradic, či myšlenkami autorů jako C. G. Jung, E. Drewermann, E. Erickson či F. M. Dostojevskij. Kniha může být ideálním dárkem pro čtenáře se zájmem o vlastní seberozvoj a pro všechny milovníky Harryho Pottera, kterým text pomůže porozumět příběhu v širších souvislostech. (Založil/a: al-ma)

Mathias Jung Mathias Jung
*1941

erumelde
  28. 9. 2015, 11:50
Pujčila jsem si tuto knížku s dobrým očekáváním, ale musela jsem ji odložit po pár stránkách. Každý, kdo alespoň jednou četl HP, by nenapsal, že Harry byl ve 3. díle u disciplinárního řízení za nafouknutí své tety. To je jen jedna chyba, na kterou si pamatuji, dál jsem to už nečetla. Když někdo píše knihu o HP, měl by si HP taky přečíst!!