Pěstitelka růží

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Fontána - 2005
ISBN: 80-7336-242-2

Fontána (2005) 80-7336-242-2 422

Je druhá světová válka a půvabné Normandské ostrovy, ležící v lamanšském průlivu a patřící Anglii, se ocitnou pod německou nadvládou, odříznuté od vší pomoci. Do zdánlivě prázdného hrdinčina domu na ostrově Guernsey se nastěhuje německý důstojník, nevyzpytatelný násilník zavislý na lécích, který všechny terorizuje. Válka končí a mladá vypočítává vdova po důstojníkovi zůstává na Guernsey v domě ženy, kterou nazývá přítelkyní. po mnoha letech je však tato tichá stará dáma nalezena zavražděna. krásný složitý propletenec příběhů, retrospektiv plných lásky, nenávisti, mnohaletých tajemství, pokusů i ztroskotání, dobroty a chamtivosti, končí nečekaně. smířením. (Založil/a: marta-b)

marta-b
  8. 11. 2012, 11:20
Hodně depresivní a ne moc povzbudivá knížka plná smutných životních příběhů, lidských slabostí a temných myšlenek. Mám Charlotte Link moc ráda, ale tohle byl podle mě prostě až moc negativní příběh. Dobře se to sice četlo, ale není to nic do podzimního počasí, protože to docela kazí náladu.
olla
  10. 4. 2014, 21:43
Mně se kniha líbila, jako všechny od CH. Link. Moc se mi líbí, jak z přítomnosti vždy sklouzne až do válečných let a zde se doba Hitlerova Německa a současných Normanských ostrovů prolíná, prostě za pět hvězdiček