Motomorfózy

Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Galen - 2011
ISBN: 978-80-7262-839-1

Galen (2011) 978-80-7262-839-1 64

Skeče Motomorfóza a Ela, Hela a stop napsal Václav Havel pro revue Ivana Vyskočila Autostop na přelomu let 1960 a 1961, nakonec do ní ale zařazeny nebyly. Motomorfóza se pak zpětně stala její součástí v dnes již zapomenutém sborníku z roku 1963, skeč Ela, Hela a stop se podařilo nalézt až v roce 2009 (poté jej jako příležitostné scénické čtení nastudovalo Divadlo v Dlouhé). I když se skeče dočkaly knižního vydání až nyní, neztratily nic ze své působivosti a zábavnosti. Kniha vychází u příležitosti 75. narozenin Václava Havla, který sám vydání okomentoval slovy: Jsem dojat, že tato knížka vychází, neboť Autostop byl prvním textem, na němž jsem se autorsky podílel a který byl uveden na jevišti. (Založil/a: Antonín)

Benjo
  27. 4. 2013, 0:07
Havlovy hry, které znám mám opravdu rád, ale tohle bylo možná až moc absurdní. Viděl jsem to na festivalu amatérských souborů. Rozhodně jsem se pobavil, ale výpovědí si nejsem jist