Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hodně jsme pili z řeky Léthé

70%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hodně jsme pili z řeky Léthé
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

"Hodně jsme pili z řeky Léthé" je originální dílko, nevšední svou formou, určené pro citlivé čtenáře, kteří mají odvahu podívat se zblízka na zásadní otázky lidského bytí, vztahu člověka ke zrození, životu a hlavně smrti. Ač pojednává o velmi závažných tématech, kterých se lidé obvykle bojí dotknout, nepostrádá jemný poetický humor. Věrohodný příběh, jdoucí na samotnou dřeň bytí, vychází z vlastních prožitků autorky, tudíž je umocněn pravdou, před kterou je dříve nebo později postavena každá lidská bytost. Při jeho čtení přestaneme vnímat, co je skutečnost, co sen a také nutně začneme srovnávat s vlastním životem. Tato kniha s podtitulem: "Příběh jako film, který nikdo nenatočil…" dovolí čtenáři naplno rozvinout jeho vlastní obrazotvornost. Před oči mu postaví imaginární plátno s nevídanými obrazy, hlubokými sondami do nitra, jemnými a křehkými, jako sama hlavní hrdinka Anna - "bledá i průsvitná, jakoby z měsíčního světla utkaná". Tuhle knihu prostě musíte číst. Otevře ve vás jedny tajné dveře, za nimiž se skrývá největší bohatství (Založil/a: wlko)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

escritora
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 6. 2014, 9:49
1) nalezeno na: databazeknih,cz (autor mora.nocna)
ked si pomyslim, ze moja byvala sefka tuto utlu knizku dala medzi vyradene, na vyhodenie, tak som fakt uprimne rada, ze som ju zachranila a sice o par rokov neskor ale predsa precitala. knizka je napisana stylom, ktory plynie a cita sa jednym dychom. budete pri nej plakat, pretoze je velmi smutna ale zaroven velmi krasna a poeticka. rozhodne velmi nadana autorka o ktorej vsak dako nepocut a to je skoda.. .

2)o této knize napsal autorce publicista Erich Renner:
(nalezeno na: www.alenamrazova.com
"/.../ zrovna jsem dočetl Vaši knihu Hodně jsme pili z řeky Léthé. Do četby se mi nechtělo. Smrt stíná velmi produktivně mé vrstevníky, ani ode mne nestojí daleko, a ještě o tom číst! Ale teď jsem rád, že mi ten zážitek z Vaší knihy neunikl. Pro ten amulet dobré smrti, který kniha podává, i když na ten návrat a setkání s milými pozemského života (zatím) nedokážu věřit. Co na knížce obdivuji: Už tu úvodní dušičkovou scénu ze hřbitova, reakci dětské tlupy na pohřební kondukt, výstižná evokace let komunistické vlády, povedené obrazy postav (otec harmonikář, pojídač klobás a primitivní ateista). Zdařile podaný vztah sester, jejich beznaděj, Adamovo zoufalství, matčinou zhroucení, přízračné nemocniční prostředí, lhostejná profesionálnost zdravotníků. Působivé jsou také ty motivy slezského, německého, židovského živlu. Prolínání světa živých a éterické Anny je přirozené a to se nepovedlo ani Čapkovi v Matce, no ovšem na divadle je to těžší, ne-li nemožné. Chvály by bylo ještě hodně. Neberte to jako zlevněné lichocení, proč bych to dělal?
Opravdu mám Vaši knihu za velmi dobrou, vyčnívá nad průměr současné české prózy. Snad bude mít některý kritik stejný názor a hlavně ho vyjádří v tisku. /…/