Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny

Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny Originální název: Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny

Academia - 2012
ISBN: 978-80-200-2211-0

Academia (2012) 978-80-200-2211-0 676

Mluvnice se systematicky věnuje popisu gramatické stavby současné angličtiny z hlediska češtiny. Vychází jak z podnětů a přínosu anglistiky a bohemistiky domácí, tak z výsledků anglistiky zahraniční. Gramatické jevy jsou popsány nejen z hlediska formy, ale také z hlediska gramatických a komunikativních funkcí. Mluvnice se věnuje tvarosloví a stavbě vět, zahrnuje též některé aspekty syntaxe nadvětné. Je určena všem, pro něž je angličtina hlavním oborem činnosti. (Založil/a: al-ma)

Emma89
  19. 7. 2015, 12:35
Tahle publikace mě připravila na státní závěrečné zkoušky z angličtiny na bakaláře a následně na magistra na výbornou. Obsahuje veliké množství příkladů, vše je dobře vysvětleno. Kniha však předpokládá, že už máte jakž takž zkušenosti s jazykem, takže se připravte na vyšší level. V knize jsou různé jazykové zajímavosti na které v klasické učebnici jen tak nenarazíte. Preferuji rozdělení na číslování nebo odrážky a to jsem v knize postrádala. Určitě je vhodná pro studenty angličtiny, učitele nebo pro všechny, kdo se chtějí v tomto jazyce zdokonalit.