Život v Číně 1. Za časů otcových

Život v Číně 1. Za časů otcových

Podtitul: Život v Číně 1.

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0146-5

Plus (2012) 978-80-259-0146-5 260

Za časů otcových“ je úvodní část trojdílného komiksu „Život v Číně“, společného díla čínského výtvarníka a francouzského scenáristy. Líčí se v něm, jak se žilo Číňanům v posledních několika desetiletích. První díl seznamuje čtenáře s dobou vlády Mao Ce-tunga a tzv. kulturní revoluce v šedesátých letech minulého století. Krutá realita je nahlížená nevinnýma a nevědomýma očima malého chlapce, díky čemuž je výsledný dojem ještě působivější. (Založil/a: al-ma)

antoniana
  14. 3. 2015, 11:48
Život v Číně je vyprávěn bez patosu a sentimentality. Přestože jde o osobní zkušenost jednoho z autorů nesnaží se vydírat čtenáře srdceryvnými historkami. Dle mého názoru je zde skvěle popsána Maova kulturní revoluce, s veškerou totální hysterií, absurditou a dopadem na dětskou duši. V závěru, po skončení revoluce, vyprávění tak nějak ztrácí tempo a celá kniha jde tak trochu do ztracena. To co kniha velmi dobře demonstruje je, jak odlišný byl čínský komunismus a hned úvod vás zbaví iluzí, že by někdy proběhlo určité realistické vyrovnání se s Maovým vlivem.
JohankaD'Arc
  9. 1. 2015, 14:14
Nepříjemný svíravý pocit z komixem podané kruté reality? Ano.
Nejdřív mi kresba byla nepříjemná, po pár stránkách jsem si na ni ale zvykla, a komix musela dočíst - není to příjemná věc ke kávě.