Mít své dny

Originální název: Mít své dny

Moba - 2008
ISBN: 80-243-3078-4

Moba (2008) 80-243-3078-4 366

Románová groteska, která nešetří humorem a ironií, nastavuje zrcadlo naší současnosti, především vztahům dnešních mužů a žen. Pět dávných spolužáků má sice roztodivné osudy a roztodivně si vydělává na chléb vezdejší, ale mnohé je i spojuje. Všichni jsou v nejlepších letech a všichni do jednoho touží ještě si trochu užít. Aby ovšem mohli své touhy realizovat, musí vypracovat takřka vědecký systém., kterak obelstít podezřívavé manželky. V okamžiku, kdy všechno konečně jaksepatří vymakají a zdá se, že to začíná spolehlivě fungovat, se do systému vloudí chybička. Jejich životní družky začnou nečekaně přebírat iniciativu. Se zatajeným dechem pak sledujeme kaskádu dějových kotrmelců, vypečené mužské tahy i práskané ženské protitahy. A to, co osudová náhoda našim hrdinům nabídne nakonec, doslova vyráží dech. Je tu ovšem otázka: Jak dlouho jim to budou jejich polovičky baštit? (Založil/a: skjaninka)

henripo
  31. 12. 2013, 12:34
Od autora jsem četla dosti knih, vždy se zaujetím. Tato kniha mě vůbec neoslovila. Děj mě připadá tak komický, spíše nekutečný.