Běhání s Keňany

Běhání s Keňany

Podtitul: Pátrání po tajemství nejrychlejších lidí planety

Originální název: Running with the Kenyans: Passion, Adventure, and the Secrets of the Fastest People on Earth
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2778-6

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2778-6 224

Čtyřicet procent vítězů na dlouhé trati pochází z jediného keňského kmene… Vášnivý běžec Adharanand Finn se vydává do Afriky, aby našel odpověď na otázku: Proč se v žádné jiné zemi nerodí takoví běžci jako právě v Keni?

Finn se setkává se světovými šampiony, ale i kluky z chudinských čtvrtí, kteří musí denně běhat deset kilometrů do školy. Účastní se běžeckých soustředění, kde trénují profesionální běžci z celého světa, a sám se připravuje na maraton.

„Volné pokračování“ bestselleru Zrozeni k běhu. (Založil/a: Thomy)

#běh

jaryj07
  15. 1. 2015, 7:20
Tak já nevím, proč mi to tak všichni vychvalovali. Knížka je psaná dost kostrbatým stylem, který jak se mi zdálo vůbec nedržel kontinuitu. Stále jsem měl pocit, že autor skáče z jedné myšlenky ke druhé, aniž by ta změna měla jakýkoliv význam. Na druhou stranu je dobré, se dozvědět více o tom, co stojí za úspěchy Keňského národa v běžeckých disciplínách. Určitě je ta kniha i inspirující, ale s porovnáním s knihou ,,Zrození k běhu,, je to půl maratón k ultra maratónu.
mab175
  6. 11. 2015, 8:59
Autor neumí psát tak dobře jako McDougall, ale líbí se mi, že na rozdíl od něj se drží při zemi a nevymýšlí si a nepřehání, takže hodnotim stejně jako Born to run.