T. G. Masaryk a Václav Havel

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Petrklíč - 2012
ISBN: 978-80-7229-325-4

Petrklíč (2012) 978-80-7229-325-4 96

Spisovatel Jan Bauer, který napsal už více jak sto knih s převážně historickou tématikou, předkládá čtenářům zajímavé příběhy dvou velkých Čechů. Jeden, ten první, T. G.Masaryk, vytvořil tento stát na demokratických základech a Václav Havel nám zase demokracii vrátil. Autor oba tyto velikány srovnává jako politiky, spisovatele, filozofy, vlastence, ale ukazuje, jaký měli například vztah ke Slovensku, k náboženství, k ženám i v čem ve vysokých funkcích selhali. Dokládá, že je naším štěstím, že zformovali tento stát, Československou republiku a po rozdělení Českou republiku. Můžeme být na ně hrdí,neboť do základů naší státnosti vložili to nejcennější – svobodu a demokracii. (Založil/a: Antonín)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

S.SALVADOR
  21. 3. 2014, 7:19
Porovnávat Masaryka a Havla...to mi přijde(a je) úplně mimo. Nedivil jsem se, že tato kniha byla v Levných knihách za 20,- , ale divil jsem se, že tam vůbec byla...děs.
L_O_U_S
  6. 12. 2016, 21:53
Pro seznámení se základními fakty a myšlenkami obou prezidentů dostačující. Oba to byli muži významní, hloubaví a inspirativní, ale taky chybující.