Dráček s červenýma očima

Dráček s červenýma očima Originální název: Draken med de röda ögonen

Albatros - 2007
ISBN: 80-00-01968-0

Albatros (2007) 80-00-01968-0 36

Pro začínající čtenáře.

Drobná obrázková knížka vypráví půvabný příběh zeleného dráčka s velkýma červenýma očima, který se narodil v prasečím chlívku. Jednou ráno se šlo malé děvče se svým bratrem podívat na jejich prasnici, a co nevidí? Kromě právě narozených deseti selátek u ní stojí i malý dráček. Prasečí matka ho však odmítne uznat za svého a nechce ho ani krmit, a tak dětem nezbývá, než se o něj postarat. Děti o něj rády pečují, zamilují si jej a on je, ale jednoho podzimního večera, kdy nebe hraje nejneuvěřitelnějšími barvami a nad loukami leží lehký opar, dráček s očima plnýma slz roztáhne křídla a zamíří k rudému slunci Poetický příběh z pera autorky světového formátu, jejíž knížky sklízejí úspěch u dětí i odrostlejších, vychází česky poprvé. Navíc v roce 100. výročí narození Astrid Lindgrenové.

teite
  15. 9. 2014, 20:59
Tahle knížka se povedla, i když kvalit jiných Lindgrenové příběhů podle mě nedosahuje. Doplňují ji moc pěkné ilustrace a patří k takovým, které se nevyhýbají ani smutnějším stránkám života. Vede děti k zamyšlení, a to je určitě dobře.
Emmilli
  9. 1. 2015, 19:52
Hezke ilustrace hezky příběh ale škoda toho smutného konce který mě trochu zaskočil. Dcerka byla po přečtení dost rozpacita ale to bylo asi tím že nikdy předtím pohádku se smutnym koncem neslyšela