Zlatá lilie

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-765-9

Domino (2012) 978-80-7303-765-9 328

Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku.

Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak?

Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce? (Založil/a: trynitrix)

Lucy Sisk
  8. 3. 2014, 14:32
První díl byl skvělý a tenhle se mu taky vyrovná. Nejprve jsem si myslela, že to ani číst nebudu, ale nakonec jsem neodolala a knihu přečetla a teď se těším na další díly.
Vikyna
  4. 7. 2013, 21:27
Nevím, čím to je, ale Sydney si mě prostě získala. Dokonce víc jak Rose. Tuhle knížku jsem prostě hltala. Zamilovala jsem se do Adriana a nezbývá mi než doufat, že v příštích dílech to s nimi dopadne dobře. Nemůžu se dočkat.
včelka
  19. 11. 2012, 17:41
Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))
trynitrix
  1. 11. 2012, 13:28
POZOR! Vyjde až 7. listopadu 2012.

---------------------

Jako vždy knížka od Richelle nezklame a vůbec jsem se těšila na příběh o Sydney a Adrienovi on je prostě božíííí. A už se nemůžu dočkat třetího dílu Indigového kouzla :-D
Barborelka
  28. 2. 2013, 14:53
Souhlasím s Trynitrix, Richelle nikdy nezklame i když musím říct, že minulý díl byl trošku lepší. Jsem zvědavá na Indigo Spell jo a Adriana zbožňuju :-)
Anet.17
  29. 1. 2013, 16:45
Miluju Richelle Mead a její knížky. A Zlatá lilie není vyjímka. Knížka je čtivá. Místy mi tam něco nesedělo, ale dobré momenty to převážily. Nejlepší sou momenty s Adrianem, jeho hlášky miluju. Už se nemožu dočkat třetího dílu.
evcik
  2. 12. 2013, 11:40
Tento díl se mi líbil o něco více než Pokrevní pouta, takže volnému pokračování dávám naději (téměř) se vyrovnat Vampýrské akademii :)
Kirsty
  12. 12. 2012, 20:18
docela by mě zajímali jak je myšleno to "k přeměně na strigoje" jako jestli je to myšleno tak že se oni chtějí stát strigoji nebo jako že strigojepromění na lidi a podobně... už se těším na vánoce až si to přečtu... :D

---------------------

On má bý třetí díl tak to už se moc moc těším.... taky se nemůžu dočkat jak to dopadne se Sydney a Adrianem a s Eddiem a Jill jestli spolu budou nebo ne.....
Bara14
  12. 7. 2013, 12:57
:) jenom na konci knížky jsem myslela že Sydney zabiju :D
doufám že v třetím dílu se dá s Adrianem konečně dohromady :3
Katusee
  27. 1. 2013, 0:25
Taky se strašně těším na další díl!!! A jak to bude se Sydney a Adrianem a rozhodně i s Jill a Eddiem:)