SF Legendy 2

SF Legendy 2 Originální název: Far Horizons: All New Tales from the Greatest Worlds of Science Fiction
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

BETA Dobrovský - 2001
ISBN: 80-86278-91-3

BETA Dobrovský (2001) 80-86278-91-3 336

Znovu jsou tady - autoři a jejich světy, jež si získávají miliony dychtivých čtenářů. Opět přicházejí ve dvou svazcích a vracejí se do zvláštních a podmanivých míst, do nichž je zasazen nový příběh, jenž doplňuje a dokresluje jejich nejslavnější díla.
Mnoho příběhů se odvíjí v dřívější minulosti těchto sci-fi světů a vrhá nové světlo na příběhy již proslavené. Jiné sledují známé dějové linie, ale odehrávají se stranou hlavních událostí.
Ursula K. Le Guin nás v příběhu z hainského cyklu seznamuje s planetou, kde otrokářský systém vydržel až do éry kosmických letů. Anne McCaffrey nás znovu zavede mezi „živé lodě", vtipnou a poutavou povídkou, v níž líčí záchranu planety žen. Psychologickou a strhující povídkou se do jádra Galaxie vrací Gregory Benford. Frederik Pohl doplňuje další kamínek do mozaiky o neuvěřitelném dobrodružství Heechee a lidí v Jádře. Robert Silverberg opět bloudí v antice - jeho alternativní SF nás tentokrát přenese do světa, kde Pax Romana není jen snem, ale skutečností, a konečně Dan Simmons vypráví o tom, co se stalo, když loď jménem Šroubovice plula od planety Hyperion najít nový domov pro více než tři tisíce bytostí.

Vybral a sestavil Robert Silverberg
Povídky:
- Ursula K. Le Guin: Stará hudba a otrokyně (Old Music and the Slave Women)
- Anne McCaffrey: Loď, která se vrátila (The Ship That Returned)
- Gregory Benford: Touha po nekonečnu (A Hunger for the Infinite)
- Frederik Pohl: Chlapec, který chtěl žít věčně (The Boy Who Would Live Forever)
- Robert Silverberg: Poznání Draka (Getting to Know the Dragon)
- Dan Simmons: Sirotci ze Šroubovice (Orphans of the Helix) (Založil/a: E-v-i-t-a)