Závod se smrtí

Závod se smrtí Originální název: The Race

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1504-0

Fragment (2012) 978-80-253-1504-0 328

Konzultanti z Wall Street Stella Sartori a Jack Rogers jsou vysláni do Milána, aby prověřili finanční ztráty jedné z nejvlivnějších rodin. Dědic celého impéria zemřel při záhadné explozi letadla, od té doby peníze z jejich konta mizí. Brzy se ukáže, že nepůjde o obyčejnou finanční analýzu. Stella a Jack jsou v nebezpečí života. Proč musel zemřít novinář, který pořídil záznam výbuchu? Kdo odposlouchává telefonáty? Byla smrt člena rodiny Aretinů tragická nehoda, nebo chladnokrevná vražda? Začíná hra o život a neúspěch znamená jistou smrt...
Překladatel: Alžběta Kalinová (Založil/a: al-ma)

Brett Hoffmann Brett Hoffmann

Lucy Sisk
  9. 10. 2016, 21:40
Zhodnocení knihy není lehké, protože jsem se bavila, ale na začátku jsem si říkala: "Hm, takže nic moc." Začátek byla tak trochu...nechytilo vás to hned. Museli jste se k tomu dopracovat. Od půlky knihy se situace zlepšovala. Bohužel nemůžu říct, že by se autorovi podařilo vyvolat napětí nebo ho budovat. Ani se vám v hlavě nerozsvítí kontrolka, abyste na to zkusili přijít sami. Tím, že je kniha Závod se smrtí psaná z pohledu více postav, nemusíte přemítat. Spíš bych si troufala říci, že čím delší jsou pasáže, tím méně vás autor napíná. Méně znamená opravdu více.