Dům hedvábí

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0750-0

Argo (2012) 978-80-257-0750-0 296

Sherlock Holmes, nejslavnější soukromý detektiv, se vrací v novém příběhu z pera renomovaného autora thrillerů, detektivek i předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka, ad.).

Píše se rok 1890 a u dveří bytu číslo 221B v ulici Baker Street zvoní vyděšený obchodník s obrazy - v mrazivých londýnských ulicích ho sleduje záhadný cizinec s čerstvou jizvou v obličeji. Zdánlivě triviální případ, který Sherlocka Holmese zavede z Londýna až do přistěhovaleckých čtvrtí amerického Bostonu, se však záhy mění v drtivou noční můru. Dvojice vyšetřovatelů postupně odhaluje tajemné spiknutí, jehož odhalení hrozí otřást samotnými základy Britského impéria.
Překlad: Barbora Rozkošná (Založil/a: al-ma)

janeicka
  17. 10. 2014, 11:38
Dům hedvábí mi opět ke čtení doporučil zdejší systém, jinak bych asi na tuto zajímavou detektivku sama nepřišla. Musím se připojit k ostatním pozitivním komentářům, opravdu moc povedený a zajímavý příběh, který by pěkně zapadl mezi další díla se Sherlockem Holmesem. Přišlo mi velmi zajímavé vysvětlení doktora Watsona, proč tento příběh sepsal tak pozdě, a proč ho nechtěl dříve zveřejnit - kvůli povaze zločinů, a vlastně i kvůli závěrečnému vysvětlení, co je to vlastně Dům hedvábí... Opravdu perfektní kniha, vřele doporučuji nejen fanouškům Sherlocka Holmese ;-)
Domovoj
  27. 11. 2013, 11:56
Jednoznačně souhlasím s příspěvkem uživatelky GRACE... Naprosto skvělá kniha, která uspokojí všechny fanoušky SH. Teď jen doufat, že autor nezůstane u jediné knihy o slavném detektivovi.
Tosim
  16. 1. 2014, 18:32
Anthony Horowitzovi, autorovi (mimo jiné) těch nejlepších adaptací Vražd v Midsomeru, se podařil nevídaný kousek: napsat knihu o Sherlocku Holmesovi, která by se aktuálně vyjadřovala k dnešku a zároveň si udržela ráz i charakter Doyleových původních románů. Vůbec jsem to nečekal, kniha si mě získávala postupně, ale na konci čtení jsem si uvědomil, že se dá i bez přehnaných změn dosáhnout přiblížení tohoto detektiva lidem jedenadvacátého století. Tím pádem se jiné, veskrze filmové pokusy, stávají ještě směšnějšími.
Jarohrad
  1. 3. 2014, 11:32
Stejně jako se vrátil SH od Reichenbašských vodopádů, vrátil se i A.C.Doyle se svým novým příběhem. Naprosto věrohodné zpracování tohoto dobrodružství od A. Horowitze, který by si zasloužil vydat je pod pseudonymem A.C.Doyle, protože jím je.
CrowT
  27. 12. 2012, 0:00
Navázat na tvorbu mistra Doyla se již pokusilo mnoho autorů a je nutno říci, že většině z nich se nepodařilo duchu původních příběhů ani přiblížit. To ovšem naštěstí o románu Dům hedvábí neplatí, protože má v tom správném poměru namíchány všechny důležité ingredience, které očekáváme - poutavě rozehrané vyšetřování, Holmesovy na první pohled neuvěřitelné dedukce, skvěle zvládnuté popisy viktoriánského Londýna včetně jeho stinných a odvrácených míst.
Příběh ubíhá velmi svižným tempem a na konci se všechny dílky skládačky elegantně spojí v jeden překvapivý obraz. Fanoušci Sherlocka a nejen oni by si tento titul rozhodně neměli nechat ujít. Tak tedy - případ začíná a Londýn plný kouře a mlhy netrpělivě čeká na další dobrodružství.
grace
  2. 2. 2013, 22:09
Smekám před panem Horowitzem! Podařilo se mu neskutečně věrně doplnit Doyleův kánon o nový přírustek. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a s každou obrácenou stránkou jsem žasla nad tím, jak věrně autor zachytil nejen atmosféru starého Londýna, Holmesovu genialitu a napětí pravé detektivky ale především příběh, který je hodný Doyleova odkazu. Všem fanouškům holmesovek vřele doporučuji. Snad nepřeháním, když napíšu, že jde o malý zázrak! A předem se přiznávám, že dalšímu dobrodružství Holmese a Watsona se v případě tohoto autora vůbec bránit nebudu.