Vřesoviště

Originální název: Blacklands

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0753-1

Argo (2012) 978-80-257-0753-1 296

Dvanáctiletý Steven Lamb doufá, že zlomí prokletí své těžce zkoušené rodiny, když zjistí, co se stalo s jeho tenkrát jedenáctiletým strýcem, který před dvaceti lety beze stopy zmizel právě v době, kdy v okolí zakopával zneužité dětské oběti sériový vrah. Exmoorské vřesoviště Steven prohledává dlouho marně, a proto se pustí do nebezpečné hry: uvězněnému vrahovi pošle dopis…
Překlad: Jitka Fialová (Založil/a: al-ma)

Belinda Bauer Belinda Bauer

illy
  31. 1. 2013, 15:01
Na prvotinu slušné čtení. Sice jsem se na začátku maličko nudil, příběh se však dostane do tempa a ke konci už uhání jak já z práce. Dobré, mohu doporučit.
Balu
  20. 11. 2013, 12:03
Nestrhlo mě to, ale nebylo to špatné. Když pomineme pasáže, kde se Avery rozechvívá jen při pouhém pomyšlení na slova, která končí -moore, je to příjemná kniha, byť místy docela mrazivá.
Orina
  19. 9. 2013, 21:02
Překvapivě to byla opravdu krásná kniha. Detektivní zápletka podle mého ani nemusela být, vlastně jakmile se začal příliš probírat Avery, má pozornost začla trochu upadat. Jak psala autorka na závěr - původně to ani neměla být detektivka, ale příběh o chlapci a jeho babičce. Dětská duše je moc pěkně popsaná a ve finále jsem měla až slzy v očích. Rozhodně se těším i na další Baueřiny knihy.
roccia
  17. 9. 2014, 17:56
Velmi dobře napsaná kniha, už jen proto, že autorka se musela vcítit do pocitů malého chlapce a to se jí podle mě povedlo. Z některých pasáží až "mrazilo", ke konci mě kniha opravdu vtáhla a musela jsem ji rychle dočíst, abych věděla, jak to dopadne :-)