Osmanský tábor

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4904-6

Moba (2012) 978-80-243-4904-6 296

I když se situace v Uhrách v polovině 16. století poněkud uklidnila a Osmani na nějakou dobu přestali s útoky na území svých sousedů, objeví se jeden veliký a zdánlivě neřešitelný problém. Jde o diskrétní záležitost, která vylučuje použití vojska, a ani vyslanec českého krále v Budíně nemůže zasáhnout. Proto se královna Anna obrátí na královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Protože jde o nesmírně nebezpečnou misi, tentokrát nic nenařizuje, přesto jí pán z Dobronína vyhoví. Vzápětí se vydává na území nevěřících. Ale ještě dříve, než tam dorazí, dojde k první vraždě. Tenhle zločin však nemůže zdánlivě ani náznakem souviset s posláním v Uhrách. Přesto ho nesmírně zkomplikuje. Naštěstí potká královský písař dávného přítele... (Založil/a: Selene)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

janeicka
  22. 5. 2014, 7:46
Osmanský tábor hodnotím jako průměrnou historickou detektivku a do rozebírání historických faktů se raději pouštět nebudu :-) Knize nelze upřít zajímavý a napínavý děj, odehrává se výjimečně v Budíně, což mi přišlo jako dobře zvolené oživení děje celé série.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:49
stejně jako mám rád Oldřicha z Chlumu, zamiloval jsem si rovněž Jiřího Adama z Dobronína a jeho věrného pomocníka bakaláře Petra. Tato kniha se trošku vymyká prostředím, v němž se odehrává, ovšem na kvalitě jí to rozhodně neubírá.