Richard III.

Akcent 80-7268-238-5 465
(Založil/a: CarolineS)

Richie
  3. 11. 2012, 22:36
Mým oblíbeným panovníkem středověku vždy býval Richard I. Lví srdce. Po přečtení knihy Richard III. od skvělého spisovatele-historika Jiřího Kovaříka je jím i tento král. Shodou okolností byl Richard III. pozdějšími historiky a především Shakespearem vylíčen jako člověk deformovaný na těle i na duši, jako vrah a despota. Opak byl však pravdou.
Proč došlo k této fabulaci, k tomuto zostuzení statečného rytíře i schopného vládce a kdo tedy skutečně byl Richard III. velmi přehledně a zároveň detailně popisuje Jiří Kovařík ve své knize. Knihu mohu jen doporučit všem, kdo chtějí znát pravdivé dějiny středověké Anglie.
CarolineS
  21. 11. 2012, 20:15
Je pravda, že Jiří Kovařík je velice kvalitní a věrohodný autor, takže všechny jeho knihy stojí za přečtení, Richarda III. nevyjímaje. Tenhle panovník je pro mě "srdcovka", protože je jedním z nejočerněnějších králů vůbec. Jak to s ním tedy skutečně bylo, na to se tahle kniha velmi povedeně snaží najít odpověď.