Impérium: Mafie v Atlantic City

Impérium: Mafie v Atlantic City

Podtitul: Zrození a vzestup města korupce

Originální název: Boardwalk Empire

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-170-3

Jota (2012) 978-80-7462-170-3 464

Nelson Johnson, autor knihy Impérium: Mafie v Atlantic City, nám jej představuje spolu s početnou a neobyčejně pestrou paletou dalších postav z místního podsvětí a současně nás seznamuje s městem, jež v jeho nepřikrášleném podání kypí životem, okouzluje vyzývavou krásou a děsí neuvěřitelným morálním úpadkem. Nelson Johnson sleduje historii města od jeho skrovných počátků přes nechvalně známé mafiánské období zákulisní politiky a nikdy nekončícího boje o moc až po jeho překvapivé znovuzrození jako Mekky zábavního a herního průmyslu, v níž není nic zapovězeno. Impérium: Mafie v Atlantic City je živě podaný, neodolatelně poutavý příběh jedinečného města a jeho zvláštních, většinou zkažených, ale vždy zajímavých obyvatel. Současně je to další důkaz, že pravda bývá daleko poutavější a dramatičtější než ta nejlepší fikce. (Založil/a: al-ma)

Blondi
  1. 12. 2012, 0:18
Určitě bych si knihu chtěla přečíst. Seriál byl neskutečnej. Jestli už to má někdo za sebou, dejte sem prosím komentář. Jsem zvědavá, zda je to alespoň trochu tak dobrý, jako filmové zpracování.....páni, fakt se na to těšim =)
robin.salomon
  6. 12. 2012, 19:51
Kniha mě osobně spíše zklamala, čekal jsem od toho něco jiného. Není to beletrie, ale historie města hříchu od základu, litaratura faktu, kde Nuckymu jsou věnovány dvě kapitoly. Nečetlo se to špatně, ale některé pasáže mě vyloženě unavovaly a přišlo mi to hodně zdlouhavé a zbytečně moc natažené. S fimovým zpracováním HBO kniha má společného snad jenom Nuckyho, jinak v knize není nikde scénař ze seriálu...