Návrat - 2006
ISBN: 80-7174-646-0

Návrat (2006) 80-7174-646-0 216
Olympia (1984)

Vypravěč románu, zálesák Old Shatterhand jede společně se svým pokrevním bratrem apačským náčelníkem Vinnetouem na pomoc svému příteli Bloody Foxovi (postava z románu Karla Maye Duch Llana Estacada), kterého chtějí v jeho oáze uprostřed pouště Llano Estacado přepadnout Komančové. Toto přepadení a potrestání Komančů tvoří také hlavní zápletku prvního dílku románu. Na cestě osvobodí z rukou Komančů zajatého Old Surehanda, což je muž, jehož dřívější život je zahalen jakýmsi tajemstvím, a který stále pátrá po jednom zločinci, který mu nějakým způsobem velice ublížil. K výpravě na pomoc Bloody Foxovi se ale pochopitelně připojí. (Založil/a: jamalka)

Karl May Karl May
*25.02.1843 - †30.03.1912

Bloodym
  10. 12. 2013, 14:20
S filmem má Old Surehand společný jenom název a jména postav. Naštěstí. Tento román je podle mě jedním z těch lepších indianských příběhů K.Maye
cheyene
  4. 8. 2010, 16:57
Další z knih, kterou jsem začal číst a posléze ji odložil, abych se k ní po nějakém čase vrátil a dočetl do úplného konce. Velmi zajímavý příběh, v mnohém odlišný od toho filmového. Už jen v popisu jednotlivých postav. Old Surehand je tu daleko mužnější než Old Shatterhand, který z něj má respekt. Old Wable je tu spíše zápornou postavou,...no prostě doporučuji všem fandům Karla Maye.