Velký admirál

Velký admirál

Albatros - 1976

Albatros (1976) 61

Vyprávění o statečném člověku, o hrdinovi, jakých se rodí jen nemnoho, román o portugalském mořeplavci Fernau Magalhaesovi (španělsky zvaném Magellan) a o první plavbě kolem světa.
Tak by se dal stručně charakterizovat tento svazek edice KARAVANA, jenž zachycuje životní osudy velkého admirála od jeho dětských let, strávených na rodném statku v portugalské provincii Traz-os-Montes, až po jeho slavnou plavbu ve službách španělského krále. (Založil/a: Richie)

František Omelka František Omelka
*19.08.1904 - †23.07.1960

Richie
  6. 11. 2012, 12:48
Vzpomínám si, že když jsem jako kluk přečetl tento román o slavném mořeplavci Magalhaesovi, tak to ve mě podnítilo velký zájem o cestovatelství a mořeplavectví. Poté jsem si nějaký čas z knihovny půjčoval samé knížky o objevitelech a dobyvatelech :)
František Omelka příběh o Magalhaesovi napsal velmi čtivou formou, která zaujme nejen školáka, ale i dospělého čtenáře. Osudy velkého mořeplavce určitě stojí za to znát.