Originální název: Junge Frau von 1914

Odeon (1976) 316 Klub čtenářů
SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1957) 359
Družstevní práce (1936) 356
Družstevní práce (1932) 356

Příběh lásky dvou mladých lidí v době první světové války. Válka a soukromé problémy zcela mění jejich vztah. Ona je dcera z bohaté židovské rodiny, on básník, toho času voják. Po čtyřiceti dnech dovolené, kdy se odehrává jejich soukromé drama, se vrací na frontu. (Založil/a: svobodka)

antoniana
  25. 10. 2014, 9:25
Z knihy jsem trochu rozpačitá, nemohla jsem se do ní vůbec začíst. Přesto mi Lenora přirostla k srdci a chtěla jsem vědět, jak to s ní dopadne. Nejpřitažlivější část knihy byla pro mě ta o tvrdé lekci, kterou dostala od milovaného muže. Byla to velmi povedená sonda do nitra mladé dívky, která se mění v ženu. Jinak negativa, jak jsem řekla nemohla jsem se začíst, takže jsem občas byla zmatená z velké řady jmen. Problém byl, že se třeba jméno objevilo na začátku knihy, pak sto stran nic a najednou tam zas byla o něm zmínka. Myslím, že je to ale moje chyba, nedokázala jsem se do knihy ponořit, takže ani pořádně nedokážu hodnotit.