Zapomnění

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0694

Argo (2012) 978-80-257-0694 262

„Jmenuji se London Laneová. Až na pár týpků si o mně všichni myslí, že jsem normální, obyčejná holka. Moc o sobě nemluvím a pečlivě se schovávám za svou masku. Lidi by totiž asi stěží pochopili, že si nevzpomínám na nic, co se kdy v minulosti stalo. Zato ale znám budoucnost – svoji i všech okolo mě. Od té doby, co znám Lukea, lépe řečeno – co se s ním každý den znovu seznamuju –, vidím ve svých vizích pohřeb. Jenže nedokážu zjistit, kdo umřel. A mám strach, aby to nějak nesouviselo s Lukem.“

Každé ráno v 4:33 se Londonin mozek restartuje a všechny její vzpomínky na uplynulých 24 hodin nenávratně zmizí. Hrdinka si proto den co den píše poznámky, aby např. věděla, co měla včera na sobě, co se stalo, co probírali ve škole. Občas se jí taky náramně hodí, že může využít svoje znalosti o budoucnosti. Zkrátka: London si události pamatuje tak dlouho, dokud se nestanou... A jediný, koho ve svých budoucích vzpomínkách nevidí, je její kluk Luke. (Založil/a: Ruxandra)

teola
  26. 12. 2012, 15:36
Vzhledem k tomu, že jsem před tím četla jinou knihu, kterou jsem si moc chtěla přečíst ( a posléze mě lehce zklamala) , Zapomnění mělo nepatrnou výhodu - nic jsem od té knihy nečekala. A i proto mě příběh London a Luka tak bavil. Opravdu pěkná kniha.
Kačkačtenářka
  13. 12. 2013, 19:44
Super kniha!! Ale měla otevřený konec!! Zezačátku mě moc nezaujala, ale nakonec mě tak bavila, že jsem za 1 den z této knihy přečetla přesně 54 stránek. Doporučuju všem cool čtenářům!! :D :D