Znamení vlka

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-202-7

Fantom Print (2012) 978-80-7398-202-7 256

Vždycky věděla, že není obyčejná.
Ale tohle předčilo veškeré její představy.
Stačilo jedno malé kousnutí…

Tori neměla zrovna běžné dětství a dospívání. Ani ona sama není tak docela „normální„. Ale co je doopravdy zač, to zjistí na druhém konci světa, kde chce začít nový život, což se jí podaří. Sama však netuší, jak moc jiný bude. Do cesty a následně do srdce se jí připlete alfa smečky lykantropů se slabostí pro zrzavé slovanské typy… Slovo "vlkodlak“ je sice na místě, ale oni sami si tak neříkají. Jsou lycas. Jejich svět není uhlazený a snadný. Je to svět příšer, svět boje, krve a sexu. A Tori se toho všeho dostane víc, než by kdy tušila… (Založil/a: Mišqule)

M. T. Majar M. T. Majar

LeaLea
  18. 12. 2014, 13:03
Jak už bylo několikrát zmíněno, v konkurenci Anity a Mercy měla česká autorka těžký úkol a za sebe musím říct, že ani jednu ze zmiňovaných sérií zatím nepřekonala. Na druhou stranu se mi líbilo, že si nehrála na nějakou "duchaplnější" obdobu paranormálek. Očekávala jsem smyslné oddechové čtení s vlky jako bonus, a přesně to jsem taky dostala. Nijak komplikované, prošpikované erotikou (na mě někdy až zbytečně moc - například kapitola o striptýzu byla to poslední, co mě zajímá, když už zbývá jen souboj o místo Rubenovy družky). Možná bych ubrala přirovnání, která ne vždycky vyzněla přiléhavě, ale chápu, že kdo četl Hamiltonovou, má nutkání se jejím stylem nechat strhnout. Díky tomu, že se to četlo opravdu raz dva, nejspíš po druhém díle sáhnu, ale že bych nemohla spát, než ho budu držet v rukách, to asi ne.
Lucianna
  6. 10. 2014, 20:01
Kniha se mi špatně nečetla. Měla jsem ji přečtenou na pár hodin. Příběh je sice chytlavý ale místy i nudný. Hlavní hrdinka byla sympatická. Potěšila mě byla národnosti české to musím uznat. Musím i přiznat že jsem ji četla na slepo a nevěděla jsem vůbec o čem je. Po nějakých 60 stranách jsem ani nemusela. Ale i tak musím prostě MUSÍM dát 4 hvězdičky, protože naprosto miluju tenhle žánr s touhle tematikou:-)
Nnelly
  3. 1. 2013, 20:03
Myslím, že kdybych tu Anitu Blake, Mercedes Thompson nebo českou Tinu Salo nečetla, knihu bych mohla hodnotit mnohem lépe. Ale protože některé části, hlavně z posledních scén knihy, bych mohla podobně jako některé hrdiny jednoduše vytrhat z Anity a vložit sem, tak si říkám, že je to velká škoda a celkem by mě zajímalo (to se zdaleka natýká jen téhle knihy a autorky), kde až je hranice mezi inspirací a ohrožením autorských práv.

Každopádně velkým plus je, že hlavní hrdinka je Češka žijící v Americe, protože u některých českých spisovatelů vypadá až směšně, když se snaží psát o Američanech, tohle je milá změna a když vařila svíčkovou, tak mě neuvěřitelně potěšila :D a hned mi byla sympatičtější, i když bych hlavní hrdinku nedokázala popsat než jako, chvílema bláznivou, nymfomanku. Jejíž ich-forma se ovšem čte jedna báseň... a člověk se hodně zasměje.

Kdybych hodnotila spíš paranormální romanci (protože na urban fantasy je tam těch prvků červené knihovny vážně až moc), tak myslím, že jde o hodně zdařilou knihu a já netrpělivě čekám na další díl (to s tím epilogem se nedělá!), který si zase určitě koupím. Nakonec je nutné podporovat český trh :)
RenataHopsinka
  6. 12. 2014, 20:54
Je to už druhá kniha od této autorky a můžu říct, že se i líbí. Je napínavá a ho hodně o přehaných emocích, ale co bychom chtěli od lycasů, přece to nejsou domácí chlupáči.
Daletth
  5. 3. 2016, 22:10
Příjemná oddechovka, do které jsem se nakonec pustila, když už jsem toho o ní tolik slyšela. Mile mě překvapil humor a živočišnost, s jakou se autorka do příběhu vrhla. Četlo se to dobře, odsýpalo to a párkrát jsem se zasmála. Nakonec jsem ale byla krapánek zklamaná z toho, že se kniha nedokázala trochu víc vymanit ze zajetého mustru podobné literatury, protože autorka by na to talent rozhodně měla a příběh na to měl potenciál. Kvůli tomu tak může kniha poměrně snadno zapadnout v záplavě víceméně stejně "nalajnované" překladové literatury. A to je škoda.
Týna13
  9. 1. 2013, 23:26
Já zkrátka s hodnocením nemůžu jinak. Kniha mě naprosto uchvátila. Jak jsem jednou začala číst nemohla jsem přestat. Začátek knihy se hned vrhá "do akce." Autorka nechodí zbytečně kolem horké kaše a vše poznáváme až s hlavní hrdinkou, která už ovšem velmi výrazně zasahuje přímo do dění.
Trochu mě zarazila česká jména, protože jsem se mylně domnívala, že jako většina českých autorů si s tímhle moc hlavu lámat nebude a zkrátka tam nasází jedno anglické jméno za druhým. Jak jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že Tori je původem z Česka. Hned mi byl příběh i hrdinka bližší a milejší. Svíčková, knedlíky a štrúdl, to jsem se musela usmívat a když se Ruben pokoušel mluvit česky, bylo to příjemné zpestření :)
Tori se možná může někomu jevit jako nymfomanka, ale já se jí teda vůbec nedivím. Mít kolem sebe tolik krásných, namakaných a charismatických chlapů a k tomu ještě vlků, kteří vyzařují neskutečnou energii, to bych se asi rozpustila a vzdychala mnohem víc než ona :D Autorka navíc umí neskutečně popisovat pocity hlavní hrdinky a při sexuálních scénách na vás ta vášeň, přitažlivost a chtíč přímo křičí.
Konec přímo nesnáším, protože než se dočkám dalšího dílu tak se asi zblázním :D Tohle je vážně podpásovka... než vyjde pokračování, určitě si Znamení vlka ještě několikrát přečtu.
majda x
  18. 9. 2013, 19:25
Knížka mě zaujala od zacatku a přečetla jsem ji jedním dechem. Musím říct, ze mě docela překvapil epilog a už se těším na další dil. Konečně nejaka poradna knížka od českého autora.