Politologie

Politologie Originální název: Politologie

Aleš Čeněk, s.r.o. - 2009
ISBN: 9788073801410

Aleš Čeněk, s.r.o. (2009) 9788073801410 224

Naše společnost a svět se za uplynulých pět let, od doby prvního vydání knihy, změnily. I tyto změny a nové zkušenosti se potřebují v rámci moderní politické vědy dočkat adekvátního zobecnění. Pouze propojení teorie s empirickými zkušenostmi může být kompasem při politickém rozhodování občanů, základem rozvoje jejich politické kultury jako nutného předpokladu pro rozvoj a upevnění demokracie. Důležitou úlohu zde hrají metodologické otázky, kterým je v učebnici věnována značná pozornost. V druhém vydání byly dílčím způsobem upraveny či rozšířeny některé kapitoly, zpřesněny formulace, aktualizovány statistiky a výsledky průzkumů veřejného mínění. Text byl doplněn schématy a grafy, jež přispívají k lepšímu pochopení analyzovaných problémů. Další výraznou inovací je rozšíření textu o nová témata. Politický vývoj ukázal, že je potřebné věnovat speciální pozornost takovým problémům, jako jsou úloha public relations v politice, otázky války a míru či postavení politiky v globalizovaném světě.
(popis z http://www.martinus.cz) (Založil/a: Michaela90CZ)