Zítra začnu nový život!
Originální název: Demain, a’arrete!
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-763-5

Domino (2012) 978-80-7303-763-5 312

Julie Tournellová je téměř třicetiletá Francouzka, která ještě stále hledá muže svých snů. Práci bankovní úřednice považuje za dočasný omyl a šeď jednotlivých dnů jí zpestřují jen trapasy a maléry, do nichž se s větší či menší měrou vlastního přičinění neustále dostává.

Radikální změna v Juliině životě přijde zároveň s novou cedulkou na poštovní schránce v jejím domě. Ricardo Patatras… Sice nového souseda ještě ani neviděla, ale přesto se rozhodne konat. Vždyť co kdyby byl právě on ten pravý? Plna neopodstatněných nadějí udělá Julie celou řadu věcí, od nichž by rozumná žena upustila už ve chvíli, kdy ji napadnou. Záměrně si zničí počítač a pije nenáviděné kafe, jen aby byl v její blízkosti – a také aby zanedlouho zjistila, že Ricardo je muž snad až příliš dokonalý na to, aby vůbec existoval.

Je tady ovšem jeden problém: i Ricardo má svá tajemství. A Julie potřebuje vědět o svém vyvoleném vše! Nikoho nepřekvapí (a Julii nejméně), že při odhalování záhad Ricardova života jde z jednoho průšvihu do trapasu a zase zpět, ale informuje nás o nich se statečným nadhledem. Akorát… akorát si po večerech opakuje stále stejnou větu: Zítra začnu nový život! (Založil/a: jatox)

Gilles Legardinier Gilles Legardinier
*1965

teite
  16. 11. 2014, 17:14
Kdyby nebylo začátku a konce, možná bych knize dala i o hvězdičku víc, protože na některých místech jsem se i od srdce zasmála, byť na jiných už mi snaha o vtip přišla příliš křečovitá. Jedna z prvních zápletek mě ovšem dost vytočila - snad neprozradím mnoho, ale přece když mi uvízne ruka v něčí schránce a onen dotyčný si zrovna přijde vybírat poštu, nejjednodušší by nejspíš bylo tu schránku odemknout, ne? Namísto toho zde necháme hrdinku bezmocně viset s rukou ve škvíře a běžíme pro kohosi s nůžkami na plech... Závěr prozrazovat nebudu, jen musím říct, že komu se zdá za vlasy přitažený úvod, bude si na závěr vlasy rvát. Autor už měl asi vtipkování dost, tak vsadil na srdceryvnost. Takže podtrženo a sečteno - pěkně se to čte, autor umí psát, ovšem na zápletce by to chtělo ještě hodně zapracovat.
Evelýny
  24. 4. 2014, 20:53
Kniha se docela dobře čte, místy vás i rozesměje i když některé epizody jsou přitažené za vlasy.Možná je za tím schována snaha pobavit čtenáře za každou cenu. O to překvapivější je rozuzlení příběhu, které mi vyrazilo dech - ovšem v tom špatném slova smylu.Proto dávám tři hvězdičky za vtipnost, ale vracet se k ní nebudu.
Lenka79
  6. 3. 2013, 14:33
Kniha mě příjemně překvapila. Byla velice vtipná, milá, doslova jsem cítila vůni baget z pekárny. Je to oddechová četba, ale přesto se mi dostala pod kůži. Ráda se k ní za čas vrátím.
Honey_star
  12. 3. 2013, 9:51
Velmi mě zaujala lehkost a vtipnost díla. Četlo se krásně, ale bohužel jde opravdu spíš o hodně oddechovou, snadno zapomenutelnou, holčičí záležitost. Trošku mě vadil obal, vypadá ve spojení s názvem jako motivační tréninková publikace, spíš než jako beletrie :-)