Ať myši nepláčou

Ať myši nepláčou Originální název: Ať myši nepláčou
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Šulc-Švarc - 2012

Šulc-Švarc (2012) 352

Ať myši nepláčou je přání hlavní hrdinky románu, která udělala v mládí osudovou chybu a za svou nerozvážnost platí v dalším životě. Po svatbě a narození syna se domnívala, že její manželství je šťastné, ale brzy se rozpadne. Karla žije sama s dítětem a podvědomý strach, že mu nebude moci dopřát všechno, co mají ostatní děti, ji nutí zvolit si práci placené společnice. Původně byla novinářka a tlumočnice a navenek tak stále vystupuje, tučné výdělky jí ale přinášejí jen vztahy k cizím mužům. Ve strachu z existenčního ohrožení si schovává peníze a cenné dary a doufá, že za několik let svým pokladem zajistí sobě i synovi bezstarostnou budoucnost. Tu jí však zničí muži, s kterými se stýká. Žádný z nich jí nepomůže, když se dostane do velkých nesnází a zaskočí ji vážná choroba. Smíří se s tím, že svůj sen o životě, kde myši nepláčou, protože má člověk všeho dostatek, prohrála. Když se ocitne na úplném dně, najednou v sobě objeví silnou vůli a se svou chorobou začne úspěšně bojovat. Nezbytnou změnou života se osvobodí od dřívějších obav a úzkostí a tím se před ní otevřou možnosti, jak dát svému osudu nový smysl. (Založil/a: Kůstka)

smajlinka
  10. 5. 2014, 14:46
Knížka se mi četla dobře, ale nemůžu si pomoct, ale celému tomu příběhu jsem prostě "nevěřila". Spousta událostí byla popsaná moc povrchně a postavy mi nebyly blízké. Od autorky si ale ještě možná něco přečtu,abych nesoudila,jen podle jedné knihy. Ale jak už jsem napsala, bylo tobčtivě, a proto tři hvězdičky