Hluboké rány

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3652-0

Knižní klub (2012) 978-80-242-3652-0 396

Dvaadevadesátiletý muž, který přežil holocaust, je nalezen mrtvý ve svém domě v Taunusu. Byl zastřelený ranou do týla. Lékař objeví při pitvě zvláštní věc – zbytky vytetované krevní skupiny na paži mrtvého, poznávací znamení příslušníků SS. Pak dojde k dvěma dalším vraždám, které se podobají popravám. Jaké tajemství spojuje oběti? Vrchní komisař Oliver von Bodenstein a jeho kolegyně Pia Kirchhoffová se ujímají vyšetřování. (Založil/a: Snicketka)

Nele Neuhaus Nele Neuhaus
*20.06.1967

Raggen
  21. 10. 2014, 12:51
Kniha se mi líbila. Ze začátku jsem měla problém s velkým množstvím postav a několikrát jsem se musela vrátit o pár stran zpět, abych si je oživila. Každopádně čím dál jsem četla, tím víc mi všechno začínalo dávat smysl a osudy všech lidí se propojovaly... Závěr byl skvělý, sice trochu předvídatelný, ale stejně... To rozuzlení stálo za to! Doporučuju!
Franny_Glass
  11. 2. 2013, 8:48
Ve stínu přečtené Sněhurky (Sněhurka musí zemřít) je tato kniha docela zklamání. Velké množství postav, trvá než se zorientujete a sotva se tak stane, autorka opět všechny karty zamíchá.. Knížka je to docela čtivá, ale na detektivku málo napínavá.
Ra-Amon
  23. 11. 2013, 14:17
Mně osobně se tato kniha velice líbila,celkem napínavé hned od začátku a zajímavé rozuzlení. Ze začátku sice v knize vystupuje celkem dost postav,ale díky předchozím komentářům jsem si dával pozor,abych věděl kdo kam patří a postavy se mi nerozutekly. Lépe se pak skládá celá mozaika dohromady,protože v knize jsou právě tyto postavy v různých příbuzenských vztazích, které policie postupně rozkrývá,takže závěr vyřeší nejen vraždu,ale i zajímavé rodinné a nerodinné vztahy. Nečekal jsem, že mi vraždy v Taunusu až takto vtáhnou :)