Citlivá místa

Domino - 2015
ISBN: 978-80-7498-051-0

Domino (2015) 978-80-7498-051-0 280
Domino (2012) 978-80-7303-778-9 300

Někdy nalezne člověk pomoc tam, kde by ji nikdy nehledal. Ella Varnerová má za sebou nepříliš šťastné dětství s hysterickou matkou a sobeckou sestrou, takže se nyní snaží naplnit svůj sen o klidu a spokojenosti. Víceméně se jí to daří: píše sloupky pro časopis a žije s přítelem, který jí imponuje svou touhou měnit svět. Dny ubíhají jeden za druhým, Ella je nechává plynout jako vodu a neplánuje žádnou převratnou životní změnu. Z rutiny ji vytrhne teprve zpráva, že sestra nechala u matky týden staré novorozeně a zmizela. Matka se o dítě starat nehodlá – je ještě příliš mladá na to, aby byla babičkou! –, a tak Elle nezbývá nic jiného, než aby se chlapečka ujala. Zároveň se však s vervou vrhne do pátrání po jeho nezodpovědném otci. Na pomyslném seznamu figuruje jako první Jack Travis, playboy s tučným kontem, rychlým vozem a zástupy milenek. Ellu překvapí hned dvakrát: je mnohem přitažlivější, než si myslela, a namísto arogance projeví účast a podporu. Citově vyprahlá Ella má co dělat, aby se nezamilovala. Ví přece, že Jack z jejího života brzy zmizí – a Jack to ví také. Okolnosti, za jakých se setkali, by je měly od dalších setkání spíše odradit. Každý patří do úplně jiného světa. Existují i další okolnosti, proč by na sebe měli chtít zapomenout. Ani jednomu se to ale nedaří… (Založil/a: Miranda)

Evelýny
  26. 7. 2014, 9:28
Krásná romantika, místy naivní, která se dobře četla i díky vtipným úvahám hlavní hrdinky. Rozhodnost Elly při řešení neobvyklé situace ji přivede do náruče snového muže - co víc si přát. Doporučuji jako lehké antidepresivum. Konec mě však nudil.
Peacemaker
  15. 2. 2015, 17:59
Příliš předvídatelné, chyběl mi tam nějaký zvrat, jinak hezky napsané, ale ke konci nuda. Taková pohádka pro velký holky s dobrým koncem.