Na Počátku byla Matka

Na Počátku byla Matka Originální název: Na Počátku byla Matka
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Kniha „Na Počátku byla Matka“ vypráví strhující příběh o Počátku vesmíru, o těch, kteří ho stvořili a o těch, kteří v něm žili.
Nadaný student Io dostává ojedinělou příležitost: objevit prostor nové dimenze, aby zde společně se svým bratrem a šesti nejlepšími přáteli vytvořili podle svých představ vlastní světy.
Vytvořené světy jsou však statické a tajemství života zůstává jejich tvůrcům skryto. Ale jen do okamžiku, než Ioa ve snu navštíví neznámý posel.

První část trilogie nás přenese do doby, kdy Země měla jméno Rhea, a lidský rod povstal z rodu elfů. Připomeňme si dobu, kdy lidé žili vedle sebe v klidu a pokoji, lásce a radosti, úctě a pospolitosti, hojnosti a bezstarostnosti. Zavzpomínejme na Zlatý věk…

Poutavý román je určen nejen milovníkům „fantasy“ či esoterické literatury, ale všem, co pátrají po „smyslu“ života a více či méně věří, že mezi nebem a Zemí „NĚCO“ existuje. (Založil/a: Andypohoda)

Andypohoda
  11. 11. 2012, 15:44
Ohromující jsou informace, důmyslně skryté v románu Daniela Ferreiry: „Na Počátku byla Matka“. Informace, které mají být lidem skryty, neboť je zastiňuje „milion“ jiných, pro opravdový život nepotřebných a nedůležitých, zpráv, které se na nás dennodenně valí.
A tak si přestáváme uvědomovat, co je pro nás důležité a co nikoli, co nám prospívá a co nikoli a co nás má jen manipulovat pro prospěch někoho jiného.

Opakovaně a pozorně čtu knihu Daniela Ferreiry: „Na Počátku byla Matka“ a jsem fascinován tím, co nacházím v některých větách a teprve později si uvědomuji jejich hluboký význam. A tak odhaluji poselství, která jsou v románu skrytá, a uvědomuji si jejich hloubku:

- ŽIVOT JE HRA
Každý z lidí je ovládán a manipulován silami, které jsou kolem „nás“ a „nad“ námi, ale vzhledem k našim omezeným schopnostem, je nejsme schopni v každodenním životě postihnout. Stejně tak, jako my hrajeme naše počítačové hry, tak my jsme součástí hry, kterou hrají ti, jež nás stvořili. Náhoda neexistuje, neboť je předem určeným výsledkem posloupností předem určeného děje.
- SVĚTLO života je tím, co oživuje naše tělo (je „duší“) a přináší do něho Lásku, radost, pokoj a harmonii. Representuje ho srdce a pocity. Veškerá rozhodnutí vedená srdcem jsou rozhodnutí vedená Světlem.
Na opačném pólu však stojí Antisvětlo, kterému se také podařilo proniknout do lidského těla prostřednictvím mozku a myšlení. To ono nás svádí na cestu chladného rozumu, znajícího pouze kalkulaci toho, co nám přinese prospěch bez ohledu na ostatní. Přivádí do našeho těla mimo jiné strach, chaos, touhu po moci a bohatství, a vyvolává zlobu, boj, hněv, nenávist i pýchu.
- INTERUPCE JE V POŘÁDKU
Život totiž začíná s prvním nádechem; do té doby je zárodek pouze částí těla ženy bez vlastní „duše“ a tedy bez vlastního života. Proto do narození dítěte není žádné přerušení těhotenství možno nazvat zabitím, jedná se pouze o odstranění části tkáně z těla, stejně, jako se v případě potřeby odstraňují jiné části orgánů. Každá žena má právo rozhodnout o tom, co se děje v jejím těle a nikdo nemá právo ji nutit do jiného rozhodnutí, než které ona přijme svým srdcem.
- EUTANÁSIE, stejně jako SEBEVRAŽDA, JE V POŘÁDKU a nikdo nemá právo ji zakazovat nebo komukoli v ní bránit
Rozhodnout se o tom, kdy a jakým způsobem odejít z tohoto světa a Světlo své duše navrátit ke Zdroji - tedy VZÍT SI ŽIVOT - je největší dar, který lidé dostali od svého Stvořitele již na počátku věků, neboť On NIKDY nechtěl, aby lidé trpěli. Proto jim dal tuto možnost, aby ji, pokud to budou potřebovat, využili.