Bílá perla

Bílá perla Originální název: The White Pearl

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-236-7

BB art (2012) 978-80-7461-236-7 416

V kolonii Britské Malajsko se píše rok 1941. Okouzlující Konstance Hadleyová provdaná za bohatého Angličana, vede na první pohled skvělý život. Connie hraje roli svědomité manželky. Uvnitř sebe ji však ochromují nuda, únavné vedro a manželství bez lásky. Život se navždy změní v prosinci, kdy Japonsko zaútočí na Malajsko. Connie se rozhodne utéct do Singapuru na palubě Bílé perly a její život se zcela převrátí. V té chvíli ještě netuší, že na konci dramatické cesty a velké osobní proměny ji čeká nová svoboda i nebezpečná a zároveň radostná láska. (Založil/a: al-ma)

Pavla01
  16. 8. 2016, 11:41
Tuto knihu jsem dostala k narozeninám ...zprve mě to nějak extra neoslovilo, ale pak jsem byla unešená, skvělá kniha
DOporučuju
shinej
  1. 8. 2016, 8:53
Děj knihy se vyvíjel zprvu velice pozvolna, od počátečního popsání života a hlavních hrdinů v Malajsku, ale pak děj nabral na rychlosti, a závěr knih byl hodně nečekaný a překvapující. Mám ráda, když příběhy mají dobrý konec, a tady tomu tak bylo. Celkový dojem: doporučuji přečíst. :-)
pelikosi
  2. 6. 2014, 12:14
Začátek pomalejší, ale nakonec dobrodružné čtení, kde nechybí romantika. U knih Furnivallové oceňuji, že se odehrávají na pozadí skutečných historických událostí. Splní tak pro mě to, co od oddychové četby očekávám - romantika, příběh, ale i se něco dozvědět. Souhlasím, že závěrečná zápletka je velice překvapivá.
Action
  9. 4. 2013, 21:02
Zacatek knihy mne trochu odrazoval, nejak jsem se tim nemohla prokousat. Pozdeji vsak kniha nabira rychly spat a je skvela. Konec knihy jsem vubec necekala! Dobre to bylo.