Criminal

Originální název: Criminal

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-212-1

BB art (2012) 978-80-7461-212-1 432

Ed Brubaker a Sean Phillips vykreslují své drsné noirové příběhy s neokázalou atmosférickou strohostí. Příběhy zločinců, kteří jsou lapeni ve svých osudech, příběhy nekonečné osamělosti na špatné straně zákona, temných vášní, podrazů, krve a násilí – a voleb, které jsou jedna horší než druhá. Poprvé a hned v reprezentativním vázaném vydání k nám přichází jedna z neoceňovanějších kriminálních sérií poslední dekády. S podporou Phillipsovy noirem nasáklé kresby Brubaker dokazuje, že je skutečným veršotepcem tohoto neomezeného žánru. (Založil/a: al-ma)

mclusky
  2. 1. 2015, 12:09
Criminal má pomalejší rozjezd, ale postupně nabírá otáčky a nakonec vás nechá vydechnout až s poslední stranou. Příběhy jsou vzájemně chytře propleteny a mají hutnou atmosféru. Moc pěkný komiks.
eddiedean
  28. 1. 2013, 13:35
Criminal je pozoruhodné dílo, kterému k dokonalosti chybí opravdu málo(třeba údernější konce u některých epizod). Jinak realistická kresba je parádní, z některých obrazů čiší noiratmosféra až jsem z toho chrochtal blahem. Pro mě nejlepší část je příběh Zbabělec, jehož hlavní postavě Leovi jsem věřil každý slovo i výraz a hned následuje krátká syrová story o Teegovi - navrátilcovi z vietnamu. K tomu připočtěte super bonus v rámci deluxe edice a 91% je na světě.