Zpovědník vrahů

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Daranus - 2012
ISBN: 978-80-87423-35-6

Daranus (2012) 978-80-87423-35-6 208

Dopadne-li kriminálka vraha, žádá obvykle znalce-psychologa spolu s psychiatrem, aby ho vyšetřil a nahlédl mu do duše. Aby rozebral jeho osobnost, zjistil vrahovu inteligenci, rozkryl jeho povahu a určil, zda byl v době činu příčetný. A aby nakonec řekl, zda se ten člověk má jednou vrátit zpátky mezi nás, anebo jestli bude lépe, když v zamřížovaném světě zůstane navždy. Nejznámější z takových znalců je dnes v naší republice dr. Slavomil Hubálek. Ve své knize vypráví o vraždách a vrazích, které vyšetřoval, anebo k nimž přiřadil jejich psychologický portrét. Líčí, jak musí pokaždé svůj posudek obhájit před soudem, i když je vrahův obhájce velice často ostrý. Vzpomíná i na zločiny, které byly kruté, ale které spáchal člověk s téměř nulovou příčetností, a přesto si pak pro něj veřejné mínění vynutilo na justici ten nejvyšší trest... Příběhy zločinů a smrti se v knize odvíjejí na pozadí Hubálkova barvitého života, k němuž patří vzestupy i pády, štěstí i úzkost, otázky charakteru, podrazů a korupce, práce v psychiatrické léčebně mezi sexuálními devianty s těmi nejbizarnějšími úchylkami, stejně jako psychologické testování uchazečů o špičková místa v byznysu a tajných službách. Jednou se dokonce neznámí pachatelé vloupali do Hubálkových kanceláří, aby se zmocnili elektroniky s fakty o případu, v němž se příprava vraždy pojila se záhadami v rozvědce a s tušením mezinárodního skandálu. V té chvíli dostává kniha ráz špionážního románu... (Založil/a: Jamesová)

Slavomil Hubálek Slavomil Hubálek
*13.06.1947 - †12.03.2013

Introvert
  8. 3. 2014, 9:41
Velmi dobře napsané, Slavomil Hubálek v knize popisuje nejen konkrétní případy, se kterými se během své praxe setkal, ale i svůj ,,životaběh" - od prvního působení v psychiatrické léčebně, přes vlastní peripetie se zaměstnavatelem až po naposledy vykonávanou praxi. Je to opravdu zajímavé a čtivé.
deniska89
  14. 7. 2015, 15:45
Příjemně napsaná kniha, obsahující spoustu informací z naší historie, i z let nedávných. Upřímnost a férovost pana Hubálka čiší z každé věty. Kniha se zdaleka nevěnuje jen psychologii, obsahuje i velmi vtipné příhody. Na druhou stranu je i krutě reálná.
Zuzanka89
  24. 9. 2013, 16:00
Jedinečná a kouzelná kniha z oblasti kriminální psychologie, ale také z oblasti české historie a etiky. Autorovi děkuji za jeho víru ve slušné a tolerantní jedince, i když v dnešní době jich je jen menšina. Povrchní život se dnes stává normou a důležité lidské hodnoty jsou opomíjeny. Kniha nenásilným způsobem podněcuje k zamyšlení a já jen doufám, že čím dál více mladých lidí se ztotožní s autorovými názory, tak jako já.
AdelkaH
  1. 9. 2015, 14:04
Jedna z mála knih, u které si člověk řekne, že je škoda, že je tak krátká. Kniha je psána s takovou lehkostí, srší z ní optimismus,ale i tolerance a pokora, člověk si na každé stránce říká, že pan Hubálek byl opravdu člověk se srdcem na správném místě a opravdovým odborníkem.