Než pomine tvůj hněv

Než pomine tvůj hněv
Originální název: Till dess din vrede upphör
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-691-4

Host (2012) 978-80-7294-691-4 288

Čtvrtý díl skvělé detektivní série o neohrožené právničce... Rebecka Martinssonová, prokurátorka v severošvédské Kiruně, se zaplete do případu chladnokrevné vraždy. Mladá pár vysekal v ledu na jezeře díru, aby se mohl potopit k vraku letadla, které leží na dně. Ale během potápění kdosi přestřihne lano a díru zakryje dřevěnými dveřmi. Mladí lidé nemají žádnu šanci. Co hledají ve vraku letadla? A kdo je za to potrestal smrtí? Při pátraní přijde Rebecka na stopu dlouho utajovaným událostem z minulosti. A objeví nebezpečnou síť utkanou z viny, strachu a zrady, do které jsou zapleteni místní obyvatelé. (Host Brno) (Založil/a: Petris)

dalimoni
  4. 2. 2013, 0:46
Opět známé postavy, sympatická prokurátorka Rebecka, která se usídlila na severu Švédska. Tentokrát se případ týká dosti vzdálené minulosti, kdy se na povrch dostávají staré pravdy z období druhé světové války, které stojí za současnými zločiny. Určitě to není klasická detektivka, která se čistě zabývá vyšetřováním určitého případu. Autorka se dost věnuje samotné přírodě severské Kiruny a jejího okolí, v jejích knihách se neustále vyskytují zvířecí mazlíčci, prostě dokáže kromě samotného příběhu skvěle popsat atmosféru severního Švédska a to se mi na jejich knihách velmi líbí.
Roux
  25. 5. 2014, 9:32
Tahle kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc :-) Dokonce se mi líbil pohled Wilmy jako ducha, který příběhem proplouvá. Rozhodně doporučuji k přečtení :-)
Sparki0610
  23. 5. 2013, 19:20
Další díl ze série knih o Rebecce. Rebecka stále působí jako státní zástupkyně. Novým prvkem je zde pohled ducha zemřelé, jejíž smrt se vyšetřuje. Kniha je čtivá, ale jak již bylo zmíněno v komentářích níže, chybí nějaké větší napětí či překvapivý vývoj děje. Vstupování ducha do děje je zajímavé, ale nemůžu říci, že by mě tím příběh nějak více uchvátil, spíše bych řekla, že bez tohoto pohledu bych se obešla.