Sociální pediatrie

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Grada - 1999
ISBN: 80-7169-254-9

Grada (1999) 80-7169-254-9 279

V současném vývoji zdravotní péče ve světě se stále zřetelněji jeví zdraví a jeho poruchy jako integrální entita tvořená a podmiňovaná celou řadou nejrůznějších faktorů. Z nich sociální složka vystupuje stále více do popředí. U dětí a dorostu navíc je tato skutečnost vázána na vývojový aspekt, časovou dimenzi. V ní je stále zřejmější poznání, že čím je dítě menší, mladší, tím větší a všestrannější pozornost, péči a podporu vyžaduje. A to v nejužší návaznosti na rodinu či adekvátní náhradu za ni. Naše reforma zdravotnictví a sociální péče bohužel tuto skutečnost pomíjí, než aby péči o dítě a jeho rozvoj akcentovala.

Tato publikace proto odpovídá na základní otázky komplexní péče o dítě z hlediska teoretického i praktického a významně přispěje k překonání nejrůznějších bariér v komplexní péči, na níž se podílejí odborníci mnohých medicínských oborů. (Založil/a: Keatin)

Jiří Dunovský Jiří Dunovský
*1930