Originální název: The Walking Dead: Rise of the Governor

Baronet - 2016
ISBN: 978-80-269-0424-3
Vyšlo jako e-kniha

Baronet (2016) 978-80-269-0424-3 344
Baronet (2016) 978-80-269-0425-0 344 Vyšlo jako e-kniha. (epub)
Baronet (2016) 978-80-269-0426-7 344 Vyšlo jako e-kniha. (mobi)
Baronet (2012) 978-80-7384-577-3 344

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla.
Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky. (Založil/a: andrewggggg)

Richie
  29. 6. 2015, 20:25
Tak trochu ponurá a smutná kniha. Ono to ani ve světě plném zombie jinak nejde, že? :-)
Autoři nic moc nevysvětlují, přímo nás hodí do apokalypsy, kdy je lidstvo proměněné v živé mrtvoly a jen hrstka živých se snažít nějak přežít. První polovina knihy, kdy hlavní hrdinové bojují proti zombie, se mi líbila více. V druhé polovině se morálka zvrhla a přeživší začnou bojovat proti sobě i proti svým démonům - a to už mě tolik nebavilo.
V dialozích a činech hrdinů jsem znatelně cítil americkou mentalitu (vulgaritu, sklony k násilí, pokrytectví, náboženský fanatismus ...), takže jsem ani neměl šanci si některého z hrdinů oblíbit. V ději se vyskytovalo plno nelogičností, časem jsem to raději přestal vnímat.
Přes své nedostatky to byla celkem příjemná oddechovka a já jsem zvědavý na pokračování. 65%
mikael
  26. 3. 2016, 20:02
Svět The Walking dead mě opravdu baví a sleduju seriál a čtu(?) komiksy a proto jsem nepohrdnul i knihami z tohoto světa.
Tahle kniha mě bavila! Konečně jsem se něco dozvěděl o Guvernérovi a o jeho vzestupu a moc se mi to líbilo.
Dex
  6. 10. 2013, 13:04
Je to dobrá kniha, ale český překlad není nic moc. Konec mě opravdu překvapil. A můžu říct že lidé co mají rádi seriál a nečetli tuto knihu, tak nevědí o guvernérovi skoro nic. Další díl by mohl vyjít v listopadu. Bude se jmenovat: The Walking Dead - The Road to Woodbury.
bobkulisek
  26. 4. 2015, 19:41
Shlédl jsem všech 5 sérií Walking dead a byl jsem z tohoto seriálu nadšen a proto jsem se vrhl na knížky. To jsem ale neměl dělat, čekal jsem kdy se objeví Rick se svou rodinou a dočkal jsem se až v posledním díle a oproti seriálu to bylo úplně jinak, bohužel pro čtenáře. Číst o guvernérovi a postavách typu Lilly Caulová mě vůbec nebavilo. Byl to šílenej mix seriálových a knižních postav. Seriál je zřejmě inspirován komiksem, protože knížky na mě působily dojmem vytřískat z titulu další peníze bez ohledu na čtivost. Musel jsem dočíst až do konce a můj pocit hnusu z Pádu guvernéra se jen prohloubil.
Martin Kollmann
  29. 8. 2014, 14:01
Výborná knížka, mám rád seriál a když jsem se dozvěděl, že existuje i knížka, hned jsem si jí koupil. Čte se parádně, je napínavá a děj pěkně ubíhá. Doporučuji každému kdo kouká na seriál.
Honey_star
  5. 4. 2013, 8:30
Četla jsem jedním dechem. Je to to pravé sousto pro fanoušky seriálu. I když si myslím, že takto vysoko hodnotím hlavně, kvůli seriálu. Kdyby kniha byla sama o sobě, asi bych ji řadila spíš do "béčkové kategorie".
cccGlenisla
  20. 1. 2013, 11:28
Dobrá knížka doporučuji přečíst každému, kdo má rád seriál. Plná děje a napětí ale překlad je často příliš doslovný, místy se ta kostrbatá čeština špatně čte. Například '....právě jsme vyhráli posranej jackpot sportky...' Sprostá slova v češtině říkáme na úplně jiných místech ve větě. Nikdy jsem neslyšela čecha takovou větu říct. Takhle mluví američani.