Okouzlující únosce

Okouzlující únosce

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-771-0

Domino (2012) 978-80-7303-771-0 272

Někdy musí muž chránit dámu i proti její vůli… Ally Graysonová je sice sirotek, ale přesto by si mohla žít jako v bavlnce: žije daleko od Londýna zahrnuta láskou svých tet, chráněna místní šlechtou a zaopatřena zasnoubením se synem hraběte z Warrenu. Ano, mohla by vést sladký život mladé zaopatřené slečny, ale… byla by to tak hrozná nuda! A tak Ally raději pod pseudonymem sepisuje články na podporu monarchie, což by se vzhledem k jejímu postavení dalo považovat za neškodnou kratochvíli. Ve skutečnosti se však kvůli tomu ocitá ve smrtelném nebezpečí… V Londýně totiž řádí vrah, který připravil o život už několik vysoce postavených lidí. Vznešenou společnost opanuje strach, jen Ally statečně píše dál – dokonce i poté, co ji přepadl a unesl maskovaný bandita. Asi by měla být k smrti vyděšená, ale ona si nemůžeme pomoct a ke svému únosci cítí pravý opak zášti… Sir Mark Farrow je muž, kterému odvaha vskutku nechybí: v přestrojení za lapku přepadává kočáry a doufá, že díky tomu narazí na stopu vedoucí k vrahovi. Když přepadne kočár, v němž sedí Ally, nemá nejmenší tušení, že tím činem nezvratně změnil celý svůj život. Do své zajatkyně se zamiluje a naléhá, aby se držela stranou. Ally se ovšem svého psaní vzdát nehodlá! Nezbývá jim tudíž nic jiného, než společně chytit vraždícího šílence dřív, než polapí on je. A možná při tom odhalí i několik tajemství z vlastní minulosti… (Založil/a: lera)

TeddyM
  11. 10. 2013, 23:57
Po dlouhé době knížka od S.Drake, kterou jsem si užila. Sice detektivního příběhu tam bylo na můj vkus více než toho romantického, ale bylo to hezké.