Úsvit

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Pistorius - 2012
ISBN: 978-80-87053-78-2

Pistorius (2012) 978-80-87053-78-2 140

Kritika současného politického systému z pera významného českého ekonoma. Původ a zdroj nedostatků tohoto systému - korupce, rozpočtového populismu, vedoucího k rostoucímu zadlužení veřejných financí, nestability vlád vzniklých z voleb organizovaných na principu poměrného zastoupení, programové indiference politických stran a nadměrné moci jejich aparátů - nalézá autor v chybně napsané ústavě. Začátek nápravy pak vidí v její změně. (Založil/a: al-ma)

heruon
  1. 6. 2013, 18:23
Autor ze záhadného důvodu vidí příčinu neutěšeného stavu naší společnosti ve špatné Ústavě. V ekonomických aspektech je Kohout jistý a velice přesvědčivý, jakmile se však pustí do politiky, musí vám dojít, že je něco špatně. Naprosto diletantsky sepsaný návrh nové Ústavy je navíc okořeněn podivným idealismem, předpokládajícím, že vnucená Ústava amerického typu přinese do českých zemí klid a pořádek.
Celkově bych dal knize 50%, kdyby to šlo. V první polovině hlavou víceméně souhlasně kývete, v druhé už jenom nesouhlasně kroutíte.