Jak se rozhodujeme

Jak se rozhodujeme

Dokořán - 2009
ISBN: 978-80-7363-281-6

Dokořán (2009) 978-80-7363-281-6 328

Máme se řídit instinktem, nebo racionální analýzou? Odpověď, jak vysvětluje Lehrer ve své chytré a čtivě napsané knize, záleží na situaci. Vědět, jaká metoda přemýšlení funguje v jakém případě, je nejen velmi užitečné, ale také vzrušující. Autor nás zavede na nejrůznější místa a nechá nás vyslechnout celou řadu příběhů. Poví nám, jak fluktuace několika dopaminových neuronů zachránila bitevní loď během války v Perském zálivu a jak horečná aktivita jedné mozkové oblasti prostřednictvím rizikových půjček vyvolala realitní krizi. Představí nám vědce, kteří pomocí zobrazovacích metod studují, jak se lidé rozhodují při investování a při výběru politických kandidátů. Dozvíme se, jak lze s pomocí těchto nových poznatků zlepšit televizní show, lékařskou péči, vojenské zpravodajství nebo výkony v lize amerického fotbalu. (Založil/a: dalimoni)

dalimoni
  23. 11. 2012, 19:39
Výborné počtení, zajímavé. Podobný styl psaní i obsahová náplň jako má třeba Daniel Ariely ve svých knihách(Jak drahé je zdarma....) nebo Malcolm Gladwell (Bod zlomu....). Na skutečných případech autor popisuje, co se děje při určitých událostech, kdy se rozhodujeme, co uděláme (např. při pokeru, piloti při problémovém letu, při koupi auta....). Doporučuji těm, co mají rádi tyto knihy typu Ariely, Gladwell apod.