A život šel dál

A život šel dál

Podtitul: 21 tragických osudů českých sportovců

Originální název: A život šel dál
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Práh - 2012
ISBN: 978-80-7252-403-7

Práh (2012) 978-80-7252-403-7 344

Mezi tragickou smrtí Jiřího Hanče v krkonošské vánici a neméně tragickou smrtí tří českých hokejistů v letadle nedaleko Jaroslavle uběhlo bezmála sto let. Dvacet jedna příběhů vyprávěných v této knize má mnoho společného. Většina z nich se stala součástí naší nedávné historie a zasáhla doslova celý národ. Obohacením jsou však i některé příběhy neprávem pozapomenuté a dosud opomíjené. Všechny do jednoho ukazují, jak se lidé perou s osudem a často i sami se sebou. Všechny, až na jednu výjimku, končí smrtí. Ta je sice v životě každého člověka nevyhnutelná, ale někdy přichází příliš brzy, nečekaně a zbytečně. Protagonisté těchto příběhů zasvětili svůj život sportu. Dosáhli v něm úspěchů a většinou i slávy. V některých případech jejich smutný osud se sportem, jemuž se věnovali, souvisel přímo, v jiných nepřímo. Někdy s ním nesouvisel vůbec nebo pouze vzdáleně. Možná vás při čtení napadne, jak lehce je člověk zranitelný – zvnějšku i zevnitř. Jak snadno se může stát obětí nevyzpytatelných shod okolností, zlovůle druhých anebo, v totalitních poměrech, i zrůdné ideologie. Jak se také může stát obětí příliš silné touhy po ještě větším vyniknutí. A jak sebevětší popularita nakonec nemusí vůbec nic znamenat. (Založil/a: alča87)

vladislaus
  6. 4. 2013, 15:33
Kniha určená fanouškům sportu. Představuje uctění památky tragických osudů našich úspěšných sportovců. Mně se nejvíce líbily příběhy Hanče, Poplera a Kučery.