Svět Tryllů 01 - Dědička

Svět Tryllů 01 - Dědička Originální název: Switched

Fortuna Libri - 2012

Fortuna Libri (2012) 312

Vstupte do světa Tryllů! Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká… Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. (Založil/a: Snicketka)

Amanda Hocking Amanda Hocking
*12.07.1984

LeaLea
  21. 11. 2013, 20:51
Po poutavém začátku se dostavilo obrovské zklamání. Úvod ale rozběhla autorka s grácií, to se musí nechat. A zbytek? Bohužel, bavilo mě to stále míň a míň. Trylle? No dobrá, to je vcelku originální námět. Zpracování už tolik ne. Připadalo mi to takové popisné, bez opravdových emocí, které od YA série zaměřené spíš na dívky bůhvíproč očekávám. Všechno se odehrávalo tradičně, bez nápadu, jedna předvídatelnost za druhou. Nejvíc mi lezl na nervy asi Matt. Čí bratr se chová jako hysterická žárlivka? Vždyť to bylo vůči jeho sestře skoro až perverzní! Finn byl celkem fajn, Rhys se mi líbil. Hlavní hrdinka moc ne. Z nenapravitelné rebelky jako mávnutím kouzelného proutku citlivá a lítostivá dívka? Nevěřím. Zbytek je alternace na Deník princezny s prvky fantasy. Číst se to dá, ale bez dalšího dílu to docela klidně vydržím.
Lucianna
  10. 3. 2015, 0:29
Abych pravdu řekla, tak jsem z knihy nebyla vyloženě "nadšená", ale hrozně moc se mi líbila. Sice se tam nic moc nedělo, ale brala bych to jako úvod do jiného světa, a že autorka chce aby jsme si ten svět představily jako ona. Podle mě se jí to povedlo. Jediné, co mi vadilo byli TROLOVÉ! Nesnáším je! Mám z nich husí kůži a zdají se mi o nich divné sny. Nehledě na to, jestli se na ně dívám či o nich čtu.
Postava Wendy mi strašně připomínala mě. Ne tím, že by mě vyhazovali ze školy(jsem pilný student), ale tím jaký měla ke všemu postoj. Taky jsem byla strašně výbušná. Buď jsem se vztekala, vrazila někomu facku nebo se rozbrečela. Taky jsem byla dost vybíraví jedlík a je těžké mě uživit. Možná jsem taky nakonec TROLÍK(nedej bože! To by mi tak chybělo). Nevím proč, ale bylo mi divné věřit někomu, kdo vás bez přestání pozoruje několik týdnů a pak se u vás v pokoji ve tři ráno objeví a tvrdí vám, že jste trol. K tomu jsem byla hooodně skeptická. Taky jsem si musela zamilovat Matta a Finna. Finn mě docela pobavil, když se snažil sám sebe přesvědčit, že princezna je pouze jeho práce. Rhys byl takové moje "děťátko". Vyzařoval z něj duch dítěte, které touží po pozornosti a lásce. Já mu ji ráda dala a získal si částečně mé srdce. Matt byl někdy přehnaně ochranitelský, ale kdo by se mu divil? Já jakožto jedináček ji moc závidím!
Dál bych řekla, že kniha se hodně lehce čte. Příběh je skoro o ničem, ale doufám, že to byl jen úvod do skutečného příběhu.
včelka
  19. 8. 2015, 10:24
Na to, kolik už jsem četla fantasy sérií, jsem mile překvapena. Kniha měla tu kapku originality, která znamená úspěch, protože o Tryllech jsem nikdy sérii nečetla. :)
Ač to byl pomalý rozjezd (ale co čekat od prvního dílu) kniha se mi líbila a měla jsem jí přečtenou za 2 dny. Jsem zvědavá na další díly. ;)
Nikolka001
  23. 9. 2016, 2:19
Na knihu jsem se těšila již od jejího vydání. Příběh mě velice zaujal a pobavil. Ačkoliv není Dědička náročné čtení, nabízí čtenáři mnoho zážitků.
Kriztyna
  18. 11. 2012, 18:44
Od téhle knížky jsem očekávala více, ale nemůžu říct, že by to bylo úplně zle. V půlce mi to přišlo, jako deník princezny jenom se hrdinka nejmenuje Mia ale Wendy a pár postav má nadpřirozené síly. Děj je vcelku čtivý, jenom nečekejte nějaký vzrůšo, i tak si ráda přečtu pokračování příběhu, třeba bude lepší…
Videl
  14. 3. 2013, 19:52
Abych pravdu řekla, tak děj nebyl nějak napínavý, nic moc extra se tam nestalo, ale z nějakého důvodu se mi to strašně líbilo. Je to dobře napsané, hodně dobře se to čte, nemohla jsem se od toho odtrhnout. :)