Nanečisto

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-154-3

Triton (2008) 978-80-7387-154-3 373
Argo (2008) 978-80-257-0045-7 373

Šestadvacetiletý obchodní zástupce malé moskevské firmy Kirill Maximov, prodávající počítačové komponenty, se jednoho krásného dne ocitne v neuvěřitelné situaci: V jeho bytě údajně už tři roky bydlí cizí žena, jeho místo u zaměstnavatele neexistuje, jeho přátelé ani jeho milovaná dívka ho nepoznávají.

zdroj: vltava.cz (Založil/a: Jack Jim)

s-reader
  22. 7. 2011, 13:34
Je mi trochu líto, že knize Nanečisto dávám poněkud horší hodnocení, ale zklamala mě. Čekal jsem od Lukjaněnka, kterého mám velmi rád, něco více. Abych byl upřímný, kdyby takovou knihu napsal autor s menším potenciálem, dal bych mu o hvězdičku více s pocitem, že jsem narazil na nadějného spisovatele.
Nanečisto považuji za knihu nedotaženou, knihu, ve které ani zdaleka nebylo rozvinuto témata jak by si zasluhovalo. Nedá se říct, že téma různých světů je u Lukjaněnka nové, neotřelé, ale myšlenka (pozor SPOILER), že v různých světech žijeme jako pokusní králíci nebo myši, je ve spojení s paralelními zeměmi docela originální.
Ciba
  2. 9. 2013, 14:13
Na tohoto velikána ruské fantasy a sci-fi scény slabé. Nápad s věží je celkem dobrý, ale průchody ze světa do světa jsou již hodně okoukané. Samotný příběh se hlavně zpočátku hodně vleče. Hlavní hrdina ja takový nemastný, neslaný vocas a ostatní postavy se tam jen tak podivně motají. Závěr knihy pak trošku nabírá na tempu, ale skončí dřív, než se stačí pořádně rozjet a samotné rozuzlení je jedním slovem - podivné. Úplně to neurazí, ale od tohoto pána jsme zvyklí na lepší čtivo. Nevadí. Příště.
Zlatokrt
  23. 2. 2011, 14:43
Pro mě neskutečně čtivé dílo. Určitě lepší než Hranice snů, Vládcové iluzí, Lživá zrcadla i Bludiště odrazů a minimálně stejně dobré jako série Hlídek.
chroust123
  24. 8. 2012, 9:53
Moje první a rozhodně ne poslední kniha od Lukjaněnka. Byl jsem až zaražen čtivostí díla, rychlost, s kterou plyne děj je stěží uvěřitelná a přitom můžeme autora jen stěží obvinit z toho, že by jí cokoli podřizoval. Na druhou stranu v knize postrádám ten moment, kdy si řeknete: Tak tohle jsem fakt nečekal. To je pro mě bohužel podmínka aby mě fantasy uchvátila a i vzhledem k absenci hlubokých myšlenek jsem se nakonec rozhodl jen pro 2. nejlepší hodnocení.
Naharr
  4. 12. 2012, 14:25
Po strhujícím začátku, přichází část "máš všechno - peníze, moc, schopnosti", následovaná "nic není zadarmo" a "máš všechno, ale co z toho?". Úchvatný děj, plný zvratů (jak je u Lukjaněnka standardem), který je zároveň syrově reálný.
Lorn
  3. 5. 2011, 21:13
Nádherné. Děj kdy jde Kirill pro radu ke spisovateli Sci-fi, mě uhranul, nehledá pomoc u vědců, ale u beletristy. Scéna na konci knihy v autě je nepřekonatelná.
masomlejn
  21. 11. 2010, 17:15
Příběh funkcionála Kirilla, který se stal celníkem mezi několika světy, mě celkem zaujal. Otevřený konec nutí k přečtení pokračování s názvem Načisto......takže jdu do toho.