Jóga

Poprvé vydáno celosvětově: 1968

Olympia - 1968
ISBN: 27-014-84

Olympia (1968) 27-014-84 275 Náklad: 40 000 ks

Hathajóga je vynikající doplněk základní tělesné výchovy i všech sportů.. Zvyšuje zdatnost a odolnost, zlepšuje krevní oběh, reguluje tělesnou váhu, zlepšuje funkci ústřední nervové soustavy a významně snižuje nemocnost.

Stěží bychom našli mezi Evropany, kteří se věnují józe, uznávanější autoritu, než je André Van Lysebeth, zakladatel a ředitel Institutu jógy v Bruselu. Hathajóze se učil pod vedením jogína a věhlasného lékaře Šivánandy v Rišikéši a v různých školách a ašrámech po celé Indii. Má velkou zásluhu na transponování hathajógy do evropských poměrů, vyzkoušel a vybral cviky a ásany vhodné pro Evropany a našel optimální sestavu pro nácvik. Je vydavatelem časopisu Revue Yoga a autorem odborných knih (Založil/a: bersek)

whack
  25. 5. 2015, 18:31
Podrobné postupy ako dýchať pri cvičení som preskakoval, pretože jógu praktikovať sa nechystám, aj keď je to dobrá vec, knihu som prelistoval len zo zaujímavosti, zaujali ma kapitoly "Masožravec nebo vegetarián" a "Jezte obilí".