Originální název: Le Docteur Pascal

Omega - 2015
ISBN: 978-80-7390-237-7

Omega (2015) 978-80-7390-237-7 304
Jos. R. Vilímek (1924) 361

Příběh stárnoucího doktora Pascala žijícího v Plassans, jehož životním cílem je objevit lék na dědičné nemoci. K tomuto účelu již léta shromažďuje informace o své rodině a jejím rodokmenu. Bohužel ne všichni schvalují jeho výzkum. Někteří lidé neradi vidí, že často nelichotivé informace o rodinných příslušnících stále leží v jeho velké skříni. Doktor Pascal je poslední knihou ze série novel o rodu Rougon-Macquartů. Je zde patrný střet vědy a církve, který jak známo nekončí vždy nejlépe. (Založil/a: asgy)

Lecter
  18. 8. 2015, 16:37
Já jsem si tedy oblíbila tuhle ságu Rougonů a Macquartů,doktor Pascal se svým snem zasvětil život výzkumu léku na dědičné nemoci(oni byli vůbec všichni trochu šílení),sestavil rodokmen rodiny,kde se mi líbilo,že se už ve všech těch jménech tak neztrácím.Neteř Klotilda zmítaná nerozhodností jestli se modlit nebo uvěřit v dílo svého vychovatele.Nechybí tu tajemství,kostlivci ve skříni,láska i nenávist a hlavně moudrost stáří a naděje v lepší budoucnost.
cicwi
  20. 9. 2015, 23:05
Doktor Pascal patří vedle Zabijáka a Lidské Bestii k mým NEJ ze ságy Rougonů-Macquartů. Ani tolik opěvovaná Nana mě nezasáhla tak jako Dr. Pascal. :)
asgy
  17. 2. 2010, 23:45
Spolu se Zabijákem a Nanou tvoří tahle kniha trojici, ke které se vždycky rád vrátím. Na pár okamžiků z této knihy asi nikdy nezapomenu.