Nebezpečně krásný

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2429-7

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2429-7 328

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl.
Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený.

Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?

Strhující a temný pohádkový příběh o dívce, která má zachránit říši víl a elfů a stát se jejich královnou (Založil/a: Kriztyna)

Melissa Marr Melissa Marr
*25.7.1972

teola
  3. 8. 2014, 18:51
Kniha se mi ve své podstatě líbila již od začátku. Trochu mě zklamal závěr - připadal mi lehce uspěchaný. Čekala bych, že po tom všem bude rozuzlení přeci jen jaksi údernější. Ale špatně napsaná kniha to rozhodně není.
Celupka
  26. 1. 2013, 23:10
Po prvních 30 stránkách jsem byla přesvědčená, že to dál číst nebudu, protože jsem už knížku o vílách a letním králi a zimní královně už četla. Řekla jsem si ale, že ještě pár stránek vydržím. Najednou jsem se dostala na stránku 50 a už jsem musela vědět, jak to celé dopadne. Jediné, co mi trošku vadilo bylo to, že příběh byl psán ve třetí osobě a přišlo mi to tím pádem lehce neosobní. Jinak oceňuji to, že děj není vyprávěn jen z pohledu hlavní hrdinky Aislinn, ale i z pohledu letního krále Keenana a zimní dívky Doniy.
Kriztyna
  4. 8. 2013, 23:09
Také jsem měla už tu možnost přečíst si nějakou tu knihu o vílách, letním králi atd. přesto jsem se do ní pustila a i přes nudný začátek to byla vcelku dobrá kniha. Co se týká postav, nejvíce mi sedl Seth s Doniou.
kačamura
  22. 1. 2016, 17:11
Aachjo, že já zase brala do ruky knihu, která je určená spíše pro young adults. Je to hrozná srajda ! Děj mi silně připomínal knihu Železný král, tudíž můj dojem z obšlehnutí je dost silný. Ucajdaná klasika .... Víly, princ a obyčejná holka. On chce ji ona nechce jeho, pak je to naopak, ale má nejelpšího kamaráda , kterého tajně miluje. Ufff.
Konec mne teda překvapil a proto dávám téhle knize aspoň jednu * .
SarkaD
  10. 7. 2015, 14:14
Na knize mě lákal obal.Ne nadarmo se říká nevybírej knihu podle obalu.Děj knihy byl podle mě zmatený,nudný vůbec jsem se ze začátku v něm nevyznala.Od poloviny děj už ušel.Knihu jsem sice přečetla,ale strašně jsem se k tomu ze začátku nutila.Kniha mě zklamala...
Norinka
  19. 5. 2014, 16:58
Musím říct, že jsem nečekala, že mě tahle kniha tak uchvati, v knihovně jsem si ji půjčila vl.jen kvuli zajímavému obalu...
Ale opak byl pravdou a já nemohla přestat číst, ptz jsem se nemohla dočkat toho, jak to dopadne :)
Kniha je psaná nejen z pohledu Aislinn, ale i Doniy a Keenanaa, takže máte větší možnost postavám porozumět...
Shrnuto a podtrženo - je to ctive, napínavé a není to klišé :)
Rony16
  20. 2. 2013, 12:48
Začátek mě trochu zklamal, prvních pár stránek bylo... trochu pomalejších ale v druhé třetině se děj rozběhne a nemůžete přestat číst. Konečné rozluštění vás dostane - je to něco neočekávaného