Mona Lisa

Mona Lisa

Podtitul: Beletrizovaná výpověď o skutečné krádeži nejslavnějšího obrazu z Louvru

Originální název: Stealing Mona Lisa
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Metafora - 2012
ISBN: 978-80-7359-347-6

Metafora (2012) 978-80-7359-347-6 237

Co by mohlo být výnosnější než krádež nejznámějšího obrazu světa? A právě tohle je plán, který se zrodí v hlavě markýze Eduarda Valfierna. Nic menšího než ukradnout ze zdi Louvru samotnou Monu Lisu! Proč by ale nakonec musela být na prodej jenom jedna? Může jich přece být rovných šest! Šest identických kopií, k nerozeznání od originálu.
Zpočátku jde Valfiernův plán hladce, ale všechno se začne hroutit, když protřelého podvodníka zasáhne láska. Láska k paní Ellen, manželce panovačného Joshuy Harta, shodou okolností markýzova nejbohatšího, ale bohužel i nejmstivějšího zákazníka.
Ožívá před námi okouzlující paleta barev secesní Paříže, s veškerou její starosvětskou romantikou. Příběh se řítí vpřed jako vlny rozbouřené Seiny a vrcholí během jiné skutečné události té doby – ničivé povodně Paříže. (Založil/a: martheen)

Evina Kalousová
  5. 3. 2016, 11:50
Nebyla to špatná knížka, ale ani žádný bestseller. Dělala mi slušného společníka na cestách a docela hladce se četla. Je pravda, že už jsem četla i horší knihy, takže dávám 60 %, za autorovu snahu vtáhnout čtenáře do prostředí secesní Paříže a Louvru s nejslavnějším obrazem v historii.