Opus číslo sex

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Daranus - 2012
ISBN: 978-80-87423-36-3

Daranus (2012) 978-80-87423-36-3 188

Kniha je upřímnou a sexuálně otevřenou zpovědí mladé ženy, která kvůli svému nelehkému dětství složitě hledá cestu k mužům, přestože touží po opravdovém a hlubokém vztahu. Poměřuje realitu se svými ideály a zjišťuje, že jsou příliš vysoké na to, aby jich mohla dosáhnout. Proto nakonec naváže vztah se starším mužem s poněkud problematickou minulostí, který jí dokáže nabídnout alespoň část toho, co marně hledá. Jejich soužití založené především na sexu se po čase dostává na slepou kolej, neboť rozdíly mezi nimi jsou nepřekonatelné. Ve chvíli, kdy se ho rozhodne opustit, se náhle v jejím životě objevuje někdo, kdo ztělesňuje právě ony ideály, od nichž předtím dobrovolně ustoupila. Vrhne se do vztahu s ním s vervou, vášní a s velkými plány, které nakonec ztroskotají, aniž by vlastně znala důvod. Nečekaný rozchod ji krutě poznamená a je postavena před nelehkou zkoušku, kdy musí vyřešit otázku jak a proč vůbec dál žít. (Založil/a: Kriztyna)

MargarethMatthews
  10. 1. 2014, 11:28
Knížka, která ač se tváří, že jen "kopíruje" námět, kterým se plní všechny pulty knihkupectví, je naprosto něčím jiným. Ačkoliv je to sexuálně otevřená zpověď mladé ženy, je i tou niterní. Dílo je částečně autobiografické a právě díky tomu můžeme jen obdivovat, jak moc se autorka dokázala otevřít a nejspíš tím pomoct i ženám, které se s knihou částečně ztotožnily, nebo tam našly velkou část sebe, stejně jako já.