Kronika katů Mydlářů

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Šulc-Švarc - 2012
ISBN: 978-80-7244-336-9

Šulc-Švarc (2012) 978-80-7244-336-9 512

Kronika katů Mydlářů zaznamenává ve třech knihách Meč magistra medicíny, Kati ve službách císařů a Katova vinice, které vycházejí poprvé společně, výjimečný příběh vzdělance, lékaře a popravčího mistra Jana Mydláře a všechny důležité historické události v Praze a Evropě za vlády císaře Rudolfa II. a během třicetileté války, jejímž aktérem se stal Mydlář jako vykonavatel staroměstské exekuce nad 27 českými pány. (Založil/a: Antonín)

Potulný mnich
  27. 1. 2013, 20:59
Musím říct po přečtení této knihy, že osud zavane člověka i do katovny. V knize se dozvídáme o životě kata Mydláře, o starostech, o pochybách, o politice, o práci mistra popravčího... Myslím si, že o životě Jana Mydláře budu ještě dlouho přemýšlet.
Kimon
  17. 3. 2013, 11:08
Trilogie mě zaujala a věřte nebo ne, držela mě svými drápy až do dočtení poslední stránky třetího dílu. Karel Štorkán je znám coby autor mnoha scénářů k filmům http://www.csfd.cz/tvurce/44491-karel-storkan/. Bohužel ne příliš u diváka oblíbených. Osobně si myslím, že "perem" tento nedávno zesnulý autor vládl dobře, jen to asi chtělo zvládnout jeho scénáře lépe po režisérské stránce. V každém případě však tuto trilogii vřele doporučuji a myslím, že investice do nákupu není zbytečná.
MichalSchlan
  9. 8. 2015, 21:22
Dobré a poučné čtení..jenom škoda,že se autor nedržel všech historicky doložených skutečností,např.co se týče jeho manželky Alžběty Špetlové..Jinak není co vytknout...